GeriGündem 4 gündür kayıp olan Evrim’in annesi: 'Yavrumu kaçırdılar'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

4 gündür kayıp olan Evrim’in annesi: 'Yavrumu kaçırdılar'

4 gündür kayıp olan Evrim’in annesi: 'Yavrumu kaçırdılar'

TOKAT’ın Turhal ilçesinde 10 Temmuz’da yayladaki çadırlarının önünde kardeşiyle oynarken kaybolan Evrim Atış’ı (3,5) arama çalışmaları sürdürülüyor. Evrim’in annesi Dilek Atış, "Sabah akşam arıyoruz. Arama- tarama yapıldı; ama bulamadılar. Biz kaçırıldığından şüpheleniyoruz. Benim yavrumu kaçırdılar" dedi. Evrim’i arama çalışmalarının 3’üncü gününde Ankara’nın Polatlı ilçesinde kaybolduktan 8 gün sonra Eylül Yağlıkara’nın (8) cansız bedenini bulan kadavra köpeği ’Abrek’ de kullanıldı.

Dilek- Burhan Atış çiftinin 2 çocuğundan büyüğü Evrim Atış, 10 Temmuz Salı günü sabah saatlerinde Yenisu köyü yaylasındaki çadırdan hayvanları suya götürmek için ayrılan babaannesi Satı Atış’ın peşinden gitti. Evrim’in arkasından geldiğini gören Satı Atış, gelini Dilek’e seslenerek torununun çadıra bırakılmasını istedi.

Evrim’i çadıra götüren ve en son çadırın önünde kardeşi Satı Atış (1,5) ile oynarken gören Dilek Atış ahıra girdi. Bir süre sonra dönen Satı Atış, torununun çadırda olmadığını fark etti.

Çevrede aranan Evrim, bulunamayınca komşulardan da yardım istenirken, jandarmaya haber verildi. İhbar üzerine yaylaya jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. Küçük Evrim, ekipler tarafından 3 gündür aranmasına rağmen bulunamadı.

4 gündür kayıp olan Evrim’in annesi: Yavrumu kaçırdılar
''KAÇIRILDIĞINDAN ŞÜPHELENİYORUZ''

Kayıp Evrim’in annesi Dilek Atış, kızını çok özlediğini belirterek, "Sizlerden yardım istiyorum. İnşallah kızım bulunsun başka bir şey istemiyorum. Yeter ki kızım bulunsun. Herkes arıyor. Görenler, duyanlar varsa haber versinler. Kızımı çok özledim. Sabah, akşam arıyoruz. Arama- tarama yapıldı; ama bulamadılar. Biz kaçırıldığından şüpheleniyoruz. Benim yavrumu kaçırdılar. Olsaydı zaten burada bulurlardı. Şimdiye kadar bu köyde böyle bir şey olmadı" diye konuştu.

4 gündür kayıp olan Evrim’in annesi: Yavrumu kaçırdılar
''ÖLÜSÜNÜ YA DA DİRİSİNİ İSTİYORUZ''

Evrim’in babaannesi Satı Atış ise "Ben yavrumun bulunmasını istiyorum. Biz günlerdir yemek yemiyoruz. Biz böyle bir iş göremedik köyümüzde. Cenab-ı Allah, bu askerlerimize kuvvet versin; yavrumuzu bize getirsin. Ölüsünü ya da dirisini istiyoruz. Bu çocuk kaçırıldı ki bulunmuyor. Ben buradan aşağı malın başına gittim. Geldim ki gelin dönüyor, 'Annem çocuk yok' diye bağırıyor. Aradık, gittik, bulamadık" dedi.

4 gündür kayıp olan Evrim’in annesi: Yavrumu kaçırdılar
EYLÜL’Ü BULAN 'ABREK' BU KEZ EVRİM’İ ARIYOR

Evrim’i arama çalışmalarının 3’üncü gününde Ankara’nın Polatlı ilçesinde kaybolduktan 8 gün sonra Eylül Yağlıkara’nın cansız bedenini bulan Samsun İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü bünyesindeki kadavra köpeği 'Abrek' de kullanıldı.

4 gündür kayıp olan Evrim’in annesi: Yavrumu kaçırdılar
Ankara’dan Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timinin kadavra köpeği 'Mavi' ile iz takip köpeği 'Durgun' da arama çalışmalarında kullanıldı. 'Durgun'a Evrim’in giydiği elbiseler ve ayakkabılar koklatılarak çevrede arama yapıldı. Tokat İl Jandarma Komutanlığı, AFAD ve UMKE ekipleri, arama çalışmalarını karadan sürdürürken, drone ve termal görüş özelliği bulunan insansız hava aracı 'SkyRanger' de kullanılarak havadan da arama yapıldı.

4 gündür kayıp olan Evrim’in annesi: Yavrumu kaçırdılar
15 BİN METREKARELİK ALAN 3 KEZ ARANDI

Jandarma, AFAD ve UMKE ekipleri ile köylüler, kayıp Evrim Atış’ı bulmak için 15 bin metrekarelik alanı 3 kez taradı. Ekipler, bölgedeki her ağacın altını ve çalılığı kontrol ederken Evrim ile ilgili ize rastlamadı.

4 gündür kayıp olan Evrim’in annesi: Yavrumu kaçırdılar


Yorumları Göster
Yorumları Gizle