Gündem Haberleri

  4 günde 4 okul yaktılar

  DHA
  12.04.2016 - 22:33 | Son Güncelleme:

  Van'da terör örgütü PKK yandaşları tarafından okullara yönelik saldırılar önceki gece de devam etti.

  Kentte 4 gün içerisinde Kurubaş Mahallesi’ndeki Kinyas Kartal ilk ve ortaokulu, Seyit Fehim Arvasi Mahallesi’ndeki Lütfiye Binnaz Saçlı ilk ve ortaokulu, Özgür Çoşkun Haydaroğlu ilk ve ortaokuluna zarar veren PKK’lılar, son olarak da Dumlupınar ilk ve ortaokulunun bahçesinde bulunan spor salonunu yaktı.

  Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne ait 250 kişilik kapalı spor salonunun camını kırarak içeri giren teröristler, seyirci koltuklarına benzin dökerek ateşe verdikten sonra kaçtı. Spor salonunun koltukları tamamen yanarken, idare bölümünde de büyük hasar meydana geldi. Hasarın 1 milyon lira olduğu açıklandı.

  4 günde 4 okul yaktılar

  Cami de hedef

  Şırnak’ta da Dicle Mahallesi’ndeki Sema Cıngıllıoğlu İlkokulu’nun duvarlarına delikler açan teröristlerin buralardan güvenlik güçlerine ateş edip, okul bahçesi ve binanın dört bir yanına el yapımı patlayıcılar yerleştirdiler. Teröristler 10 gün barındıkları binayı terk ederken de ateşe verdiler. 2010 yılında hizmete açılan Hacı Ömer Yarka Camisi de teröristlerin hedefi oldu. Camiyi karargâh gibi kullanan teröristler, camları kırdı, duvarlara delikler açtı, mihrabı tahrip etti. 

  Etiketler: van , cami , okul , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı