Gündem Haberleri

  4 dinci gazete dışında basın aynı düşüncede

  ANKARA
  30.05.2008 - 00:22 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Merkezi’nde Genel Sekreter Önder Sav’ın odasının dinlenmesi olayında basının büyük çoğunluğu yasadışı dinlemeye tepki gösterdi.

  Yayınların büyük bölümünde, dinlemenin usulsüzlüğüne dikkat çekilirken, 4 gazetede ise farklı değerlendirmeler yer aldı.

  Manşetten verenler

  Hürriyet: ’Dinleme depremi’ Hürriyet’in haberinde Cumhuriyet Başsavcılığı’nın inceleme başlattığı, CHP’nin de Erdoğan hakkında gensoru vereceği belirtilirken CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile diğer partilerden de tepkileri verdi.

  Milliyet: ’AKP’nin derin devleti dinledi.’

  Vatan: ’Telekulak çetesi devletin içinde.’ Sürmanşeti, ’Böyle dinliyorlar.’

  Radikal: ’Baykal: CHP’yi hükümet dinletiyor.’

  Star: ’Dinleyen hesap verir’

  Cumhuriyet: ’İktidar kontrolü altında dinleme’

  Yenişafak: Kulak iltihabı.’

  Tercüman: ’Durum çok vahim.’

  Taraf: ’Devletin kulakları eşşek kulakları.’

  İlk sayfada görenler

  Akşam gazetesi ilk sayfasında ’Devlet suçüstü yakalandı’ başlığıyla dinleme olayını okuyucularına verirken, Sabah ilk sayfanın altında ’Telekulak tartışması’ başlığını kullandı. Zaman Gazetesi, Sav’ın dinlenmesini İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın "Ortaya delil koymadan devleti suçlamak etik değil" sözleriyle ilk sayfasında verdi. Evrensel, "CHP dinlemeyi Meclis’e taşıyor", Ortadoğu "Bir telekulak iddiası daha" başlığını kullandı.

  Dinlemeyi onaylayanlar

  Vakit Gazetesi, ’CHP, yavuz hırsız gibi’ manşetiyle okuyucularına duyurdu. Vakit manşetinde dinleme olayı yerine CHP’nin tutumunu eleştirdi. Dinleme olayını da ’Vakit’in yaptığı büyük gazetecilik’ başlığıyla okuyucularına sundu. Milli Gazete ise ’Özür dilemek bu kadar zor mu?’ başlığıyla dinlenme olayını Önder Sav’ın hakaretlerini gündemden kaldırmaya yönelik olarak gösterdi. Türkiye, ’Dinleme yapan cezasını çeker’ başlığını kullanırken, Yeniasya Gazetesi ise ilk sayfanın altında ’İkinci Önder Sav skandalı’ başlığıyla verdi.

  23 köşe yazarı yazdı

  Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök ile Hürriyet yazarları Ahmet Hakan, Mehmet Yılmaz, Yılmaz Özdil, Milliyet’ten Can Dündar, Fikret Bila, Taha Akyol, Güneri Cıvaoğlu, Akşam’dan Güler Kömürcü, Taraf’tan Ahmet Altan, Radikal’den Murat Yetkin, Cumhuriyet’ten Ali Sirmen, Star’dan Mehmet Altan ve Mustafa Karaalioğlu, Sabah’tan Ergun Babahan, Vatan’dan Güngör Mengi, Reha Muhtar, Mehmet Tezkan, Mustafa Mutlu, Bilal Çetin ile Vakit’ten Serdar Arseven, Hasan Karakaya, Selahaddin Çakırgil köşelerinde telekulak olayını yazdı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı