Gündem Haberleri

  4 bilezik için öldürdüler

  Hürriyet Haber
  17.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bağcılar'da 10 gün önce, 2.5 yaşındaki oğlu Mete'nin gözleri önünde boğazı kesilerek öldürülen 23 yaşındaki Yeter Topal'ın katil zanlısı olarak yakalanan, eşi Adem Topal'ın arkadaşları Cevdet Güney ve Oktay Erdoğan, ‘‘Onu, kolundaki 4 bilezik için öldürdük’’ dediler. Katiller, Topal'ın yangında öldüğü izlenimi vermek için, evi ateşe vermişlerdi.

  Genç kadının yangında öldüğü izlenimi vermek için, 2.5 yaşındaki çocuğun da içinde bulunduğu evi ateşe veren canilerin peşine düşen Cinayet Bürosu dedektifleri, katil zanlıları Cevdet Güney ile Oktay Erdoğan'ı yakaladı. 20 yaşındaki Güney ve 19 yaşındaki Erdoğan, yapılan sorgularında cinayeti itiraf ettiler.

  Öldürdükleri Yeter Topal'ın eşi Adem Topal'ın arkadaşları olduklarını ve sık sık evlerine gidip geldiklerini ifade eden katil zanlıları, cinayeti nasıl işlediklerini büyük bir soğukkanlılıkla anlattılar. İşsiz olduklarını ve Yeter Topal'ın kolundaki bilezikleri görünce alma planı yaptıklarını belirten Güney ve Erdoğan, ‘‘Cinayet işlemeyecektik ama bizi görünce öldürmekten başka çaremiz kalmadı. Kolundaki 4 bileziği aldıktan sonra, evi ateşe verdik ve kaçtık’’ dediler.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı