GeriGündem 4+4+4
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

4+4+4

4+4+4
refid:21509985 ilişkili resim dosyası

YENİ öğretim yılı başladı ama okullarda hazırlıklar bitmedi. Bazı okullar hâlâ şantiye görünümünde. Güvenli eğitim ortamı yok. Güvenliği sağlayacak bir çalışanın olmadığı okullarda veliler çocuklarını bekliyor.

Şantiye gibi okul

Soğanlı’daki Mustafa Kemal İlkokulu’nda 11 adet birinci sınıf var. Okulun adını taşıyan tabela yeni olsa da okulda her şey eski. Sınıflar 40-45 kişilik. Okulun içi

/images/100/0x0/55eaa570f018fbb8f88d9e9f
şantiye gibi. Küçük çocuklar kesici aletlerle oynuyor. Hatta tahta taşıyarak okulda çalışan inşaat işçilerine yardım ediyorlar. 4 katlı okulda sadece 5 temizlik görevlisi çalışıyor. Tuvaletler inşaat atıkları ve çamurla dolu. Okulun kapısında içeriye gireni çıkanı denetleyen bir görevli de yok. Çocuklarını bekleyen velilerden Gülcan Pupa (33), “Kapıda görevli de, kamera da yok. Tuvaletler pis ve kesici aletlerle dolu. Demir kapılar çocuğun elini bile koparabilri. Çocuğum öğretmenini sevmese bir dakika tutmam onu burada” diyor.

Gaziosmanpaşa’daki Mehmetcik İlköğretim Okulu’nda da durum farklı değil. 15 birinci sınıf şubesi var. Sınıflar 50 kişilik. Sınıf yetmediği için bodrum katındaki odalar da sınıfa dönüştürülmüş. Minikler güneş almayan sınıflarda ders yapıyor. Bahçedeki oynama alanlarında prefabrik sınıflar yapılıyor. Hazal Yaman (21) isimli bir veli, “Çocuğumu bırakıp gidemiyorum. Bahçede değil sınıfın kapısının önünde bekliyorum. Onları kime emanet edeceğimiz belli değil” diye konuşuyor.

4+4+4

Yorumları Göster
Yorumları Gizle