Ana Sayfa
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
04 Ağustos 2015 Salı 00:40
ÜYE GİRİŞİ / ÜYE OL
BENİM SAYFAM
GÜNDEM
EKONOMİ
MAGAZİN
SPOR
DÜNYA
PLANET
EKONET
PİYASANET
IMKB 82406
DOLAR 1.7690
EURO 2.3580
€ / $ 1.3343
SAĞLIK
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SİNEMA
ASTROLOJİ
TV REHBERİ
EN İYİ ON
YAZARKAFE
SERVİSLER
BİLGİ YARIŞMASI
ANKETLER
AT YARIŞI SONUÇLARI
İDDAA PROGRAMI
CANLI MAÇ SONUÇLARI
MIND
CANLI MAÇ ANLATIMI
BENİM SAYFAM
BUMERANG
HÜRLİST
SOSYAL İLANLAR
HABER ALARMI
EKRAN KORUYUCU
YENİBİRİŞ
HÜRRİYET EMLAK
HÜRRİYET OTO
HÜRRİYET EĞİTİM
GAZETE SERİ İLANLAR
HÜRRİYET KIYASLA
YAKALA.CO
ANNEYİZ BİZ
TİPEEZ
vimjo alışveriş
SAYISAL LOTO 31/12/2011
2 - 8 - 25 - 27 - 30 - 47
ŞANS TOPU 12/02/2013
4 - 5 - 14 - 18 - 30 - 3
SÜPER LOTO 20/12/2012
19 - 23 - 26 - 28 - 36 - 49
>> On Numara Sonuçları
ANA SAYFAM YAP
FAVORİLERİME EKLE
GAZETE-BÖLGE EKLERİ
KELEBEK
CUMA
CUMARTESİ
PAZAR
SEYAHAT
HÜRRİYET IK
ANKARA
EGE
KURUMSAL
HÜRRİYET KURUMSAL
İNTERNET GRUBU
REKLAM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE / İLETİŞİM
UNICEF Kartları ve Hediyelikler
 Gündem
22 Ocak 2006
19 Mayıs'a ilginç ziyaret

İbrahim SEZEN / SAMSUN, DHA

Samsun Garnizon Komutanı Tümgeneral Naci Beştepe'nin 19 Mayıs Üniversitesi'ne yaptığı ziyaretin perde arkası aydınlandı. Tümgeneral Beştepe, rektöre değil, kendisini kutlama ziyaretine gelen İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Zümrüt'e gitmiş.

ONDOKUZ Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ferit Bernay hakkında TBMM Araştırma Komisyonu üyelerinin Samsun'da incelemelerde bulunduğu günlerde, Garnizon Komutanı Tümgeneral Naci Beştepe'nin ünivesiteye ’destek’ olarak algılanan ziyaretinin perde arkası aydınlandı. Tümgeneral Beştepe'nin, Rektör Prof. Dr. Bernay'ı değil, daha önce kendisini kutlama ziyaretine gelen İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Zümrüt'e nezaket ziyaretinde bulunduğu ortaya çıktı. Samsun'daki Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Mürkezi Komutanlığı görevini geçen ağustos ayında Tümgeneral Kemal Ay'dan devralan Tümgeneral Beştepe'ye o günlerde Samsun'daki resmi ve sivil kurumların yöneticileri tebrik ziyaretinde bulundu. Tümgeneral Beştepe, geçen ekim ayından itibaren belli program çerçevesinde kendisine ziyarette bulunanlara nezaket ziyaretleri yapmaya başladı. Daha önce Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ferit Bernay'ı ziyaret eden Tümgeneral Beştepe, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Zümrüt'ten de aynı amaçla 19 Ocak Perşembe günü için randevu aldı.

DEKAN, REKTÖRÜ ÇAĞIRDI

Tümgeneral Naci Beştepe, randevu günü eşi Derya Beştepe ile İlahiyat Fakültesi'ne gitti. Tümgeneral Beştepe'nin eşiyle geleceğinden haberdar olan Dekan Prof. Dr. Osman Zümrüt de eşi Nermin Zümrüt'ü aynı gün yanında getirdi. Dekan Prof. Dr. Osman Zümrüt, Tümgeneral Beştepe makamına gelince, Rektör Prof. Dr. Ferit Bernay'ı arayarak, "Paşamız fakültemize nezaket ziyaretine geldi, siz de buyurun" dedi. Pazartesi gününden itibaren Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde çalışan ve ifadesini alan TBMM Araştırma Komisyonu üyeleriyle 3 gün birlikte olan Rektör Prof. Dr. Bernay, onlarla işinin bitmesini de fırsat bilerek Tümgeneral Beştepe'yi görmek üzere İlahiyat Fakültesi Dekanlığı'na gitti. Bir süre görüşen ve basın mensuplarına poz veren Rektör Prof. Dr. Ferit Bernay ve Tümgeneral Naci Beştepe'ye, Dekan Prof. Dr. Osman Zümrüt İlahiyat Fakültesi'ni gezdirdi.

KOMİSYON'LA İLGİSİ YOK

İlahiyat Fakültesi'ndeki ziyaretin fotoğrafları Samsun'daki yerel gazetelerde ’Paşadan Bernay'a destek’ başlıklarıyla manşetlerden verildi. Bu haberlerle olayın yanlış yansıtıldığını belirten Tümgeneral Naci Peştepe, bir gün sonra bir açıklama gönderdi. Açıklamasında, ziyaretin İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Zümrüt'e nezaket ziyareti olduğunu ve önceden planlandığını belirten Tümgeneral Naci Beştepe, "Bu ziyaretin TBMM Araştırma Komisyonu üyelerinin Samsun'daki faaliyetleriyle bağlantısı yoktur. Ziyaretin kamuoyu tarafından yanlış anlaşılmasını arzu etmiyorum" dedi. Tümgeneral Beştepe'nin açıklaması da ’Paşadan Bernay'a destek’ manşetlerini atan yerel gazetelerde bir gün sonra yer aldı.

Eşiyle gelmişti

Garnizon Komutanı Tümgeneral Naci Beştepe, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof Dr. Osman Zümrüt'ü ziyarete eşi Derya Beştepe ile birlikte gitti. Tümgeneral Beştepe'nin eşiyle birlikte geleceğini bilen Dekan Prof. Dr. Zümrüt o gün fakülteye eşi Nermin Zümrüt'ü de getirdi. Tümgeneral Beştepe makamına gelince, Dekan Prof. Zümrüt, Rektör Prof. Dr. Ferit Bernay'ı arayarak, "Paşamız geldi" diye çağırdı. Prof. Bernay da gelip, paşayla bir süre sohbet etti.arkadaşıma yolla yazıcı için
Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok
Diğer Haberler
En Beğendiğiniz 10 Haber
height=8
Lütfen bu haberi değerlendiriniz...
height=6
Beğenmedim    1   |  2   |  3   |  4   |  5     Beğendim
height=6
  Fırsat Ürünleri
MEBEL STIL 303 HAMAK
Cardfinans ile peşin fiyatına 12 taksit
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH