Gündem Haberleri

  38 yıl sonra gelen mutluluk ölümle bitti

  Halil EĞRİBOYUN
  08.07.2015 - 09:55 | Son Güncelleme:

  Muğla’da, 38 yıl önce bir evin 11 çocuğunun 11’i de evlatlık verildi. Yoksulluğun neden olduğu bu dramdan habersiz olan kardeşler, kendi yollarında yürüdü. Ama hayat onları inanılmaz bir tesadüfle bir araya getirdi. Bu anlatılmaz yaşanır mutluluk sadece 1 yıl sürdü. Kardeşleri bu sefer ölüm ayırdı.

  1970 yıllarda 11 kardeş, fakirlik ve garibanlık yüzünden çil yavrusu gibi, evlat özlemi çeken yuvaları dağılmışlardı. Her bireri farklı farklı yuvalarda büyümüşlerdi. Kardeşlerinden haberleri yoktu. Yıllar geçmişti. Kardeşlerinin varlığını öğrenmişlerdi. 11 kardeşten biri olan Dilek'in sonunda dileği de kabul oluyordu.

  38 yıl sonra gelen mutluluk ölümle bittiYürek parçalayan görüşme

  Dilek kardeş duygusunu yaşamak için, kardeşinin kayın biraderi ile evlenmeyi bile göze almıştı. O evlilikten bu yana iki kardeş hiç ayrılmamıştı. Geçen yıl da ağabeyi Mehmet'i bulmuştu. Ağabey- kardeş 38 yıl sonra kavuşmuşlardı birbirlerine...

  38 yıl sonra gelen mutluluk ölümle bitti

  Sosyal medya sayesinde kavuşan kardeşlerden Mehmet Küçükdemirel (ortada) hayatını kaybetti

  38 YIL SONRA SAHİP ÇIKTILAR

  Dilek ağabey, Mehmet'te kardeş sıcaklığını içinde hissetmişti. Dilek eşiyle birlikte, ağabeyi Mehmet'e kavuşmanın mutluluğunu yaşıyordu. Mehmet de 38 yıl sonra bir kardeşine kavuşmanın mutluluğunu... Belenye kahvesinin sürekli müşterilerinden biri Boncuk Mehmet'ten başkası değildi. Mutluydu Mehmet... 38 yıl sonra kardeşi ve eniştesi ona sahip çıkmıştı. Belenye kahvesi sahibi Ali Durna başta olmak üzere hemşehrileri ona yaşam yolunda destek çıkıyordu.

  1 YIL SONRA ÖLÜM AYIRDI

  "Boncuk Mehmet" di lakabı. Muğla onu böyle tanırdı. O küçük şeylerden büyük mutluluklar çıkarırdı. O kadar büyük mutluluk çıkarırdı ki, yüreklere sığmazdı. Mutluluğun en büyüğünü geçen yıl 18 Temmuz'da yaşamıştı Mehmet.
  38 yıl sonra kardeşine, kardeşi de ağabeyine kavuşmuştu. hurriyet.com.tr de haberi 23 Temmuz günü "Yürek parçalayan görüşme" başlığında vermiştik. Bu habere çok sevinmiştin Mehmet... Biz de sevincine ortak olmuştuk.

  Bu haber mutluluk haberiydi. Mutluluktan duygulanan yürekler parçalanmıştı. 38 yıl sonra buluştunuz ağabey kardeş. Henüz buluşmanın üzerinden bir yıl bile geçmemişti. Alın yazısı mı ayrılık bilinmez. Bir yıl sonra ölüm ayırdı onları.
  Kardeşi ağabeyine doyamadı., Boncuk Mehmet de kardeşine doyamadan sonsuz oldu. Boncuk Mehmet bir yıl önce mutluluktan, şimdi de üzüntüden yürek parçaladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı