Gündem Haberleri

  36 polise telekulak gözaltısı

  Hasan KIRMIZITAŞ- Metin Faruk TAMER-Ali LEYLAK- Ömer ŞULUL / DHA
  06.01.2015 - 01:35 | Son Güncelleme:

  GAZİANTEP ve Şanlıurfa İstihbarat Şube Müdürlükleri’nde görevli oldukları dönemde aralarında siyasetçi, işadamı ve kamu görevlilerinin de bulunduğu kişileri yasadışı dinlediği öne sürülen ve son düzenlemeler ile farklı kent veya birimlerde görevlendirilen polislere dün sabah operasyon başlatıldı.

  Gaziantep ayağında 22, Şanlıurfa ayağında ise 14 polis gözaltına alındı. Gaziantep Başsavcılığı koordinasyonunda Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Erzurum, Malatya, Tunceli, Kayseri, Afyonkarahisar, Batman, Bingöl ve Karabük’te operasyon yapıldı. Gaziantep’te 13 yıl İstihbarat Şube Müdürü olarak görev yapan Yaşar Eren, hakkında gözaltı kararı bulunduğunu öğrenince teslim oldu.

  AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajlarında şöyle dedi: “Henüz MİT, Gezi, 17 Aralık yaşanmadan 3 yıl önce Gaziantep’teki paralel çeteyi deşifre ettiğimde partim dahil kimse inanmadı. Şükürler olsun ki 3 yıl sonra haklılığımız çıktı ortaya. İnşallah emniyetle sınırlı kalmaz.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı