GeriGündem 34 yıllık eşine bir böbreğine verdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

34 yıllık eşine bir böbreğine verdi

ORDU’nun Ünye ilçesinde yaşayan 52 yaşındaki Kazım Korkmaz’ın 5 yıldır süren böbrek beklentisine 34 yıllık eşi Fikriye Korkmaz, son verdi.

Kazım Korkmaz, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapılan organ nakli ile yeniden hayata döndü. Eşini hastaneye gidip gelirken gördüğünde çok üzüldüğünü söyleyen Fikriye Korkmaz, “Tek börekle yaşacağımı öğrenince, hiç düşünmeden böbreğimi verdim. Ona böbreğim feda olsun” dedi. Kazım Korkmaz ise, eşinin kendisini yeniden hayata döndürdüğünü söyledi.

Ordu’nun Ünye İlçesi’nde fırın ustalığından emekli olan ve 5 yıldır kronik böbrek yetmezliği nedeniyle hemodiyaliz tedavisi gören Kazım Korkmaz’a tedavi gördüğü OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde eşi Fikriye Korkmaz’dan alınan böbrek nakledildi. 34 yıllık eşi Fikriye Korkmaz’ın böbreğinin nakil için uyumlu olduğunun tespit edilmesi üzerine OMÜ Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Kamil Yakupoğlu tarafından başarılı bir operasyon yapıldı. 3 çocuk babası Kazım Korkmaz eşine çok teşekkür ederek, “Eşim beni yeniden hayata döndürdü. Çok mutluyum. Hiç düşünmeden böbreğini bana verdi” dedi.

Eşinin sürekli hastaneye gidip diyalize girmesine çok üzüldüğünü söyleyen Fikriye Korkmaz ise, “Tek böbrekle yaşayabileceğimi öğrenince, hiç düşünmeden böbreğimi verdim. Onu tekrar sağlıklı görmekten çok mutluyum. Ona böbreğim feda olsun” diye konuştu. Ameliyatı gerçekleştiren Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Kamil Yakupoğlu karı-kocanın sağlık durumlarının çok iyi olduğunu belirterek, “Eşinin böbreğinin uyumlu olduğunu tespit ettik. Fikriye Hanımla görüştük ve ona düşünmeden böbreğini vermeyi kabul etti. Hastamız bir kaç gün daha bizim misafir olacak. Sağlık durumları çok iyi” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle