Gündem Haberleri

  33 ‘Apaçi’ gözaltında

  İsmail AKTAŞ / İSTANBUL
  02.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Emniyeti Müdürlüğü’nün sadece Taksim Meydanı ve çevresinde görev alan 2 bin 200 kişilik dev ekibi, tacizcilerin gözünü korkuttu.

  TÜRKİYE YENİ YILA BÖYLE GİRDİ / FOTOGALERİ

  TÜRKİYE 2011'İ KUTLADI / WEB TV

  Taksim’de daha önceki kutlamalarda yaşanan taciz olayları nedeniyle yeni yıla Nişantaşı’nda girmeyi tercih eden vatandaşlar karşılarında yıllardır taciz etmekten vazgeçmeyen “Apaçileri” buldu. Nişantaşı’nda suni kar yağışı altında eğlenmek isteyenler, taşkınlık yaratan “Apaçilerden” dolayı isyan etti. Vatandaşlar İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Taksim Meydanı’nda yoğun önlem almasına rağmen aynı hassasiyeti Nişantaşı’ndaki kutlamalarda sergilemediğini söyledi. Polis, 33 tacizciyi gözaltına aldı.

   Yeni yıl için Beyoğlu’na gelen bazı vatandaşlar yine tacizcilerin saldırısına maruz kaldı. İstiklal Caddesi’nde gezen Volkan Koçak (28), kız arkadaşını korumak isterken tacizci tarafından saldırıya uğradı. Önce kafasına bira şişesiyle vurulan Volkan Koçak ardından sol bacağından bıçaklandı. Tacizcilerin saldırısına uğrayan 2 kadın da polis tarafından güvenlik çemberi altına alındı.

  Noel baba polis

   Taksim’de Noel Baba kıyafetli polis memurlarının yanı sıra, simitçi, kestaneci kılığında güven timleri de vatandaşın arasına karıştı. Taksim Meydanı’nda 16 direkte bulunan 68 kameranın yanı sıra şüpheli şahısların ve kalabalığın daha iyi takip edilebilmesi için 5 adet High Definition (HD) özellikli MOBESE kameraları kullanıldı. İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da Taksim’e gelerek alınan önlemleri denetledi. İstanbul’da toplam 64 kişi gözaltına alındı, 13’ü tutuklandı.

   Yılbaşı eğlencelerinde sorun yaşanmaması için erken saatlerde Beyoğlu’ndaki tinerciler Taksim Polis Merkezi’ne götürüldü. Sabaha kadar karakolda tutulan tinercilere pasta kesildi ve meyve suyu ikram edildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı