Gündem Haberleri

  32 bin 490 YTL’ye ekonomik Impreza dönemi

  Hürriyet Haber
  23.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ralli parkurlarında görmeye alışık olduğumuz Subaru Impreza’nın 1.5 litrelik motorlu yeni versiyonu 32 bin 490 YTL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu. Simetrik AWD 4X4 teknolojisine sahip olan Impreza 1.5 R Sedan, 105 beygirlik gücüyle C segmentinde yeni bir sayfa açmayı hedefliyor.

  Subaru’nun Türkiye Distribütörü Baytur Motorlu Vasıtalar Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Bahaettin Tatoğlu, 4X4 Subaru Boxer motora sahip olan Impreza 1.5 R’yi geniş kitlelere uygun koşullarla sunduklarını söyledi. Subaru Impreza 1.5 modelinin kısa zamanda segmentin güçlü oyuncuları arasında yer alacağına inandıklarını belirten Tatoğlu, "Impreza yıllardır en çok beğenilen araçlarımızdan birisi. Bu yeni versiyon, rekabetçi fiyatı ve üstün özellikleriyle Subaru markası için yeni bir dönemin müjdecisi. 4X4 teknolojisinin kullanıcılara sağladığı emniyetli sürüş ve üstün yol tutuş keyfini çok daha ekonomik bir araç ile tüketicilerin beğenisine sunuyoruz" dedi.

  Subaru, yeni Impreza 1.5 R ile yoğun rekabetin yaşandığı bir segmente de iddialı bir giriş yapmış oluyor. Özellikle tüm Subaru modellerinde standart olarak sunulan 4X4 teknolojisi ile sadece bozuk yollarda, karlı veya buzlu havalarda değil, normal şehir içi kullanımda da emniyet ön plana çıkıyor. Virajlar ve ani şerit değiştirme mecburiyetlerinde, dört çekerin sağladığı yol tutuş sayesinde doğabilecek tehlikeler en alt düzeye indirilmiş oluyor.

  Geliştirilen ABS fren sistemi ile aracın motor gücü ve performansına paralel olarak frenleme kabiliyeti de daha güçlü olan Impreza 1.5, tüm çarpmalara karşı geliştirilmiş kapı içi çelik barlar ile güvenliği artıyor. Ayrıca, yandan gelen çarpmalara ve takla atmalara karşı yolcu kabinindeki tüm kırılma noktalarını takviye ederek etkin bir koruma sağlayan ’Tailor Welding’ sistemiyle de pasif güvenlik sağlanıyor.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı