Gündem Haberleri

  300 milyon aktif kullanıcıya ulaşan İnstagram'a günde 70 milyon fotoğraf yükleniyor

  Hürriyet Haber
  14.07.2015 - 16:52 | Son Güncelleme:

  300 milyon aktif kullanıcıya ulaşan, Grids For İnstagram adlı uygulamasıyla hesabımızdaki fotoğrafları masaüstümüze taşıyan İnstagram'a günde 70 milyon fotoğraf yükleniyor

  Aktif kullanıcı tanımını ‘mobilden veya webden ayda en az 1 kez giriş yapan kullanıcı‘ olarak yapan mobil fotoğrafçılıkta yeni bir dönem açan İnstagram’ın Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındığında (Nisan 2012) iOS’ta 27 milyona yakın kullanıcısı bulunuyordu.

  Bugün 300 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını açıklayan İnstagram’ın kullanıcılarının yüzde 70’i ABD dışından. Birleşik Krallık’tan ise 14 milyon kullanıcıya sahip.


  GÜNDE 70 MİLYON FOTOĞRAF YÜKLENİYOR.

  Kullanıcının bir hesap açması ve sonrasında fotoğraf paylaşmaması İnstagram’ın aktif kullanıcı tanımını değiştirmiyor. Sonuç olarak 300 milyon aktif kullanıcı günde 70 milyon fotoğraf yüklüyor ve bu fotoğraflar günde 2.5 milyar beğeni alıyor.

  GRİDS FOR INSTAGRAM NEDİR?

  300 milyon aktif kullanıcıya ulaşan İnstagrama günde 70 milyon fotoğraf yükleniyor


  Yeni bir uygulama olan Grids for İnstagram’ı (Gfl) kullanabilmemiz için bir İnstagram hesabımızın olması yeterli. Mac kullanıcılarının birkaç aydır kullandığı Grids for İnstagram’ı tanıyalım.

  İNSTAGRAM FOTOĞRAFLARINIZ MASAÜSTÜNÜZDE!

  Yeni olan şey, uygulamanın Windows işletim sistemi yüklü bilgisayarlara gelmesi. Mac'tekiyle aynı arayüzle gelen uygulama, tertemiz arayüzünde Instagram resimlerini görmenizi sağlıyor.


  Bunun haricinde, tıpkı mobil uygulamada olduğu gibi bildirimler alabiliyor; içerikleri arayabiliyor ve fotoğraf / videolara yorum yapıp beğenebiliyoruz. Kısacası telefonumuzda yaptığımız her şeyi masaüstümüze taşıyor Grids for Instagram.


  Tek bir şey hariç: Instagram hesabımıza herhangi bir şey yükleyemiyoruz.
  GfI'yı 32bit ve 64bit'lik Windows Vista, 7, 8, 8.1 ve 10'a şuradan yükleyebilirsiniz. Düşük çözünürlük desteğiyle tepki toplayan Instagram'ın, geçtiğimiz günlerde 1080p'ye geçeceği müjdesi gelmişti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı