Gündem Haberleri

  300 kiloluk dev tacizci tutuklandı

  SAMSUN (AA)
  22.04.2016 - 12:38 | Son Güncelleme:

  Samsun'un Havza ilçesinde lise öğrencisi kıza cinsel istismar iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 300 kilogram ağırlığındaki obezite hastası şüpheli tutuklandı. Samsun ve ilçelerdeki cezaevi şartlarının 300 kiloluk tutuklu için uygun olmaması üzerine M.E., ambulansla İstanbul Metris Cezaevi’ne gönderileceği ifade edildi.

  Alınan bilgiye göre, 17 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunulması iddiasına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan 300 kiloluk obezite hastası Metin E, Havza Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla güvenlik gerekçesiyle sabah saatlerinde işlemleri tamamlandıktan sonra evinden sağlık, itfaiye ve polis ekiplerinin yardımıyla çıkarıldı.

  300 kiloluk dev tacizci tutuklandı

  METRİS’E GİDİYOR

  Samsun’un Havza İlçesi’nde lise öğrencisi bir kıza cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan 300 kilo ağırlığındaki M.E.’ye Samsun’da uygun cezaevi bulunamadı. Samsun merkez ilçelerdeki cezaevi şartlarının 300 kiloluk tutuklu için uygun olmaması üzerine M.E., ambulansla İstanbul Metris Cezaevi’ne gönderileceği ifade edildi.

  Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz, lise öğrencisi kıza cinsel istismarda bulunduğu ve fuhuşa aracılık ettiği iddiasıyla obez M.E.’nin tutuklanarak cezaevine gönderilmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Olayın 300 kilo ağırlığındaki tutuklu açısından hukuki yönünü değerlendiren Avukat Gürbüz, "Tutuklunun sağlık problemleri hastalık gibi nedenlerle tutukluluk durumunda sıkıntı olabileceği düşünülüyor ise böyle bir tutukluluğa resmi sağlık kuruluşlarının, mahkumlara ya da tutuklulara ayrılan bölümlerinde devam olunabilir" diye konuştu.  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı