Gündem Haberleri

  30 yıllık formalite evlilik

  Oğuz DEMİR / ANKARA
  16.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Danimarka uyruklu Türk asıllı Ali Scioti (64), Alanya’da ikamet izni talebiyle gittiği emniyette, ‘formalite evlilik’ yaptığı gerekçesiyle sınırdışı edilmek istendi.

  30 yıl önce mutlu bir evlilik yaptığını ve son 26 yıldır Türkiye’de yaşadığını belirten Scioti, evliliğinin formalite olmadığını kanıtlamak amacıyla yasal yollara başvurdu. Scioti, sınırdışı edilme kararını mahkemede yürütmeyi durdurma kararı aldırarak uzattığını, fakat bir üst mahkemece kararın iptal edildiğini belirterek, Salı günü sınırdışı edileceğini söyledi.

  2 çocukları var

  1983’te Türk vatandaşı Besime Oduncular ile evlenen Scioti’nin, 1984’te oğlu Cenk doğdu. Aile, 1986’da Türkiye’ye gelerek Alanya’ya yerleşti. Bu süre zarfında 5’er yıllık periyotlarla ikamet vizesi aldığını anlatan Scioti, 2011’de ikamet vizesi başvurusunda Alanya Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube’den gelen tebligatta “formalite evlilik” yaptığı ve 15 gün içerisinde ülkeyi terketmesi gerektiğinin belirtildiğini söyledi.

  Zaman zaman ayrıyız

  Eşinin sağlık sorunları sebebiyle yılın belirli aylarında İzmir’de yaşadığını belirten Scioti, “İkamet izni talebimde, yapılan araştırmada eşimle aynı çatı altında yaşamadığım gerekçesiyle ülkeyi terk etmem gerektiği belirtildi. Eşim sağlık sorunları sebebiyle yılın belirli aylarında İzmir’e gidiyor ve orada yaşıyor. Ben Alanya’da 2007’den beri ticaret yapıyorum. Evliliğim, iş hayatım söz konusu. Elim kolum bağlandı. Yapılan yanlışın bir an önce düzeltilmesini ümit ediyorum” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı