Gündem Haberleri

  30 yıldan beraate

  Neşet KARADAĞ, (DHA)
  26.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Adana’da, 10 kurşunla öldürülen genelev işletmecisi Ayhan Korkusuz’un (36), 30’ar yıl hapis istemiyle yargılanan 3 katil zanlısı beraat etti.

  27 Ekim 2003’teki cinayetin ardından katil zanlısı olarak Ümit Özmen (28), Müslüm Taşdoğan (43) ve azmettirici olarak da genelev işletmecisi Mahmut Kartal (47) yakalandı. 2 yılı aşkın süredir tutuklu yargılanan 3 sanık hakkındaki dava karara bağlandı. Poliste, Korkusuz’un öldürülmesi olayına katıldığını söyleyen Özmen, son duruşmada bu ifadesini reddederek, "Polis işkence yaptı. Ellerinden kurtulmak için hayali olarak ifadeleri uydurdum" iddiasında bulundu. Taşdoğan ile Kartal da "Suçsusuz" dediler. Savcı, son duruşmada 3 sanığın da cinayete katıldığını iddia ederek 30’ar yıl hapis cezasıyla cezalandırılmalarını istedi. Mahkeme heyeti, oyçokluğuyla sanıkların Korkusuz’u öldürdüklerinin sabit olmaması nedeniyle beraatleriyle birlikte tahliyelerine karar verdi.

  Karakolda evet, adliyede hayır

  Karakolda cinayeti kabul eden, duruşmada ise reddeden tutuklu sanıklar (soldan) genelev işletmecisi Mahmut Kartal, Ümit Özmen ve Müslüm Taşdoğan serbest bırakıldılar.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı