Gündem Haberleri

  30 metre tünel kazıp NATO yakıtı çalmışlar

  Bulut MÜLHİM / DHA
  14.02.2011 - 14:40 | Son Güncelleme:

  Avcılar'da çamaşır suyu imalathanesinde NATO boru hattından yakıt çalındığını belirleyen polis ekipleri imalathaneye operasyon düzenledi. Yapılan baskında hırsızların boru hattına ulaşmak için 30 metrelik tünel kazdığı ortaya çıktı.

  Milli Savunma Bakanlığı Akaryakıt İkmal ve NATO Pol tesisleri görevlileri Tahtakale mahallesinden geçen boru hattının basıncındaki düşmeden şüphelenerek polise haber verdi. Avcılar Asayiş Büro ekipleri şüphelendikleri bir kamyoneti takibe alarak hırsızlığın gerçekleştiği adresi belirledi. Akşam saatlerinde adresteki çamaşır suyu imalathanesine operasyon düzenleyen polis ekipleri hırsızlığı gerçekleştiren 3 kişiyi suçüstü yakaladı. Polis, bir minübüsün içine gizlenmiş 3 tonluk deponun içine uçak yakıtı dolduran üç kişiyi gözaltına aldı. İşyerine 30 metre uzaklıktaki boru hattına vana takılarak tonlarca yakıt çalındığını tespit edildi.

  İşyerinde bulunan Ü.K.(17), Ali Rıza E.(23) ve Ali B.(42)'yi gözaltına alan polis, işyerinde bulunan ve içinden uçak yakıtı gelen hortumların bağlantısını incelemeye aldı. Yeraltına giden hortumları gözaltındaki şahıslara soran polis, hortumların yerin altından 30 metre ileriye kazılan tünelle NATO boru hattına takılan vana ile bağlantısının olduğunu öğrendi. Polis ile birlikte işyerine gelen Milli Savunma Bakanlığı görevlileri, NATO boru hattına takılan düzeneğin iptal edilmesi için kazı işlemlerinin başlatılacağını belirtti. Gözaltına alınan 3 kişiden Ali B.'nin çeşitli suçlardan polis tarafından arandığı belirlendi. İmalathane Belediye ekipleri tarafından mühürlenirken, polis olayla ilgili bir kişinin arandığını belirtti.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı