Gündem Haberleri

  30 kişi var ortaya çıkan yok

  Umut ERDEM / ANKARA
  04.01.2015 - 01:45 | Son Güncelleme:

  2011 seçimleri öncesinde Emniyet istihbaratı tarafından telefonu dinlenen isimler arasında yer alan dönemin MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, dinlemelerle ilgili olarak “Çok zor olaylarda bile failleri kısa sürede bulan Emniyet teşkilatının ve yargı erkinin, her nedense CHP (eski) Genel Başkanı’na ve MHP’ye yapılan bu operasyonların, 4 yıl geçmesine rağmen faillerinin ortaya çıkartılamaması birtakım soru işaretlerini de beraberinde getiriyor.

  Bugüne kadar neden aydınlatılamadı?” dedi. Sahte isimler altında, terör örgütü üyeliği gerekçesiyle dinlenen kişilerden MHP’li Paçacı, kaset skandalı sonrası Başkanlık Divanı’ndan ayrılmasının ardından 4 yıl sonra ilk kez Hürriyet’e konuştu. Paçacı, şunları söyledi:

  ORTAYA ÇIKARILSIN

  “Seçimler öncesi yapılan komplo aslında MHP’nin kurumsal kimliğine yönelikti ve hedef de en üst organ olan Başkanlık Divanı’ydı. Amaç seçmen tercihini olumsuz etkileyerek MHP’nin Meclis’e girmesini engellemekti. Ancak bu plan seçmen tarafından bozuldu ve MHP seçimlerden başarıyla çıktı. Bu komplonun 2 ayağı vardı: Birinci ayağı, bu komplo talimatını veren veya verenler, ikinci ayağı ise bu komployu uygulamaya koyanlardı. Önemli olan bu talimatı verenin veya verenlerin ortaya çıkarılmasıdır. Bu yasadışı kumpasta asgari 30 kişilik bir grubun yer aldığı tahmin edilmesine rağmen, aradan geçen 4 yıllık süreçte faillerinin ortaya çıkartılamaması son derece gariptir. En gizli suçları dahi kısa sürede aydınlatan Emniyet teşkilatımızın, bu olayı bugüne kadar aydınlatamaması beraberinde bazı soru işaretlerine sebep olmaktadır.

  REJİME DARBEDİR

  Netice olarak seçimler öncesi yasadışı yollarla muhalefet partilerine yönelik yapılan bu komplolar, aslında rejime ve demokrasiye karşı yapılmış bir darbedir. Tahmin etmiyorum ama temenni ederim ki failleri bir an önce ortaya çıkartılır ve adalete teslim edilir. Telefonlarımız başka isim adı altında dinlenmiş. Bundan sonra cumhuriyet savcıları, bizi bu konuda müşteki sıfatıyla davet ederler mi bilmiyorum.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı