Gündem Haberleri

  30 dakika boyunca yaralıya yardım edilmedi

  Hürriyet Haber
  29.09.2014 - 10:46 | Son Güncelleme:

  İstanbul Metrosu, Sanayi Mahallesi - Seyrantepe hattında meydana gelen kazanın detayları önce sosyal medyada ortaya çıktı. Metrodaki bazı yolcular yaşananları ve sonrasını anlattı. Yaralılara 30 dakika boyunca müdahale edilmediği iddia edildi.

  İSTANBUL METROSUNDA İNANILMAZ KAZA

  Metrodaki korkunç kazayla ilgili en çarpıcı iddia ekşisözlük yazarından geldi. night fury adını kullanan yazar yaralılara uzun süre müdahale edilmediğini önü sürdü.

  İşte night fury'nin kaza hakkında yazdıkları:

  30 dakika boyunca yaralıya yardım edilmedi

  - kazanın gerçekleştiği ve bir yaralının olduğu vagonlardan birindeydim. kaza anını anlatmak gerekirse, metro hafiften titremeye başladı, çok anormal bir durum olarak görmedik ama bir süre sonra titreme şiddeti epey arttı ve saniyeler içerisinde şu manzara gerçekleşti: (+18)

  30 dakika boyunca yaralıya yardım edilmedi

  - bu manzaradan hemen sonra metrodaki acil çıkış düğmesine bastık ve sirenler çaldı. şansımıza metronun her iki tarafında duvar değil de sağ tarafında inşaatın olduğu ve inşaat işçilerin olduğu boş bi alan vardı. onlardan yardım istedik, kapı açıldı ve çıkmaya başladık. ambulans istedik ve 30 dakika boyunca ambulans gelmedi ve o adam yaralı bi şekilde yerde yatmaya devam etti. kazazedelerden biri metroda çalışan işçilere "burada sağlık görevlisi yok mu hiç? başınıza bi şey gelse çağırabileceğiniz herhangi bi kimse?" dedi ama işçilerin başını öne eğip susması durumun vehametini özetlemeye yetti. kaza alanından çıkmak için de bu yolu kullandık:  30 dakika boyunca yaralıya yardım edilmedi

  - söylenecek çok söz de yok aslında.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı