Gündem Haberleri

  3’üncü köprü 2’cinin kuzeyine

  Hürriyet Haber
  22.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul’a 3. boğaz köprüsünü çok gerekli bulduğunu, çünkü bu köprünün yeni bir çevre yolunu da kapsamış olacağını belirterek, ‘Bu köprünün mevcut 2 köprünün arasına değil, 2. köprünün kuzeyine olacağı konusunda bir mutabakatın oluştuğunu biliyorum’ dedi.

  Vali Güler, dün Polonya’nın İstanbul Başkonsolosu Marcin Wilczek ve Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Zakir Haşimov ile ayrı ayrı makamında görüştü. Her iki nezaket ziyaretinin ardından, basın mensuplarının son günlerde gündemde olan 3. köprü tartışmalarını hatırlatmaları üzerine Vali Güler, şunları söyledi:

  ‘İstanbul’a 3. köprüyü çok lüzumlu buluyorum. Çünkü bu köprü, yeni bir çevre yolunu da kapsamış olacak. Bu çevre yolu, Karadeniz bağlantılı bir yol olacak. Karadeniz bağlantılı olduğu için de, özellikle Kapıkule’den giren araçların tamamına yakını bu transit yolu kullanacak. Bu, İstanbul’daki transit yükünü de hafifletecek.

  Haliç’e Da Vinci Köprüsü

  İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Rönesans döneminin öncüsü Leonardo Da Vinci’nin 1502 yılında Haliç için çizdiği köprüyü, 500 yıl sonra Sütlüce-Eyüp arasında inşa edeceklerini söyledi. Topbaş, sadece yaya geçişine açık inşa edecekleri köprüye 2 ay içinde başlanacağını söyledi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı