Gündem Haberleri

  3 ton bir saatte bitti 

  Hürriyet Haber
  13.12.2017 - 14:42 | Son Güncelleme:

  Rize'nin İyidere ilçesinde bu yıl 10.'su düzenlenen Hamsi Festivali'nde 3 ton hamsi bir saatte tüketildi.

  Festivalde hamsinin ızgarasının yanı sıra her türlü yemeği de festivale katılanlara ikram edildi. İyidere Belediyesi tarafından organize edilen ve bu yıl 10.'su yapılan Hamsi Şenliği İyidere sahilinde gerçekleştirildi.

  Şenliğe Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı Reşat Kasap, ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, ilçe Kaymakamı Orhan Altın ve birçok ilçenin belediye başkanı, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.

  İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete bu yıl 10 uncusunu düzenledikleri şenlikte geçtiğimiz yıllardan farklı olarak yenilikler kattıklarını belirterek “Hamsi ızgaranın yanı sıra ilk defa bu yıl hamsili ekmek, kiremitte hamsi, hamsi köfte, hamsili pilav ve birçok çeşit kattık. Ev hanımlarımızın yaptığı bu çeşitlerde birinci olanlara birer altın hediye edeceğiz. Ayrıca yöresel kültürümüzü tanıtan atma türkü yarışması yine bu etkinliğimizde yer aldı. Geleneklerimizi yaşatmak zorundayız, ilçemizi hamsi etkinlikleri ile tanıtmak istiyoruz, ayrıca protokolümüz ile halkımızı bir araya getirmiş oluyoruz. Bundan sonraki süreçlerde etkinliklerimiz dahada dolu bir şekilde hız kazanacaktır. Amaç görüldüğü gibi ortadadır vatandaş mutlu, bizler mutlu başka da diyecek bir şey yok'' ifadelerini kullandı.

  3 ton bir saatte bitti

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (13.12.2017)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar.. 
  Etiketler: hamsi şenliği , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı