Gündem Haberleri

  3 teğmen tutuklandı

  DHA
  21.07.2009 - 21:19 | Son Güncelleme:

  Kocaeli ve İstanbul’da yapılan operasyonlarda gözaltına alınan Teğmenler Sinan Efe Noyan, Alperen Erdoğan ve Faruk Akın “silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Operasyonda gözaltına alınan L.Ç. ise mahkeme sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

  Kocaeli ve İstanbul’da yapılan operasyonlarda tutuklanan 3 muvazzaf subayın Uğur ve Metin adlı iki amirale suikast hazırlığında olduğu iddia edildi. Savcılık ifadelerinde bu amirallerin isimleri sorulan teğmenlere bu talimatı bir albayın verdiği de öne sürüldü. Ancak teğmenler kendilerine sorulan bu albayı tanımadıklarını söyledi.

  AVUKATLARI OLMADAN TUTUKLANDILAR

  İki teğmenlerin avukatı olan Mehmet Aytekin, tutuklama kararının ardından yaptığı açıklamada "Biz olmaksızın mahkeme karar verdi. Mahkeme barodan avukat istedi. Ancak baro ödenek sıkıntısı olduğu için yaptığı boykot nedeniyle avukat göndermedi. Bu nedenle teğmenler ifade vermeyi reddettiler" dedi. Kendilerinin savcılık sorgusunun ardından adliye dışına çıktıklarını söyleyen Avukat Aytekin, "Biz dışarıdaydık. Bize haber verilmedi. Telefon da edilmedi" diye konuştu.

  "ERGENEKON HUKUKSUZLUĞU DEVAM EDİYOR"

  Bu durumun hukuka aykırı olduğunu söyleyen Aytekin, "Ergenekon hukuksuzluğu devam ediyor. Ayrıca yapılan aramalar CMK’ya aykırı yapılmıştır. Bilgisayar kütükleri ve CD’lere usulsüz olarak el konulmuştur. Bunu savcılıkta ifade ettik" dedi.

  "ADI OLMAYAN ÖRGÜTTEN TUTUKLANDILAR"

  Gazetecilerin "Teğmenlerin baskın yapılan evi 20 gün önce kiraladıkları doğru mu?" sorusuna Avukat Aytekin, "Müvekkillerimden biri 20 gün önce bir bekar evi kiralamış ve oraya taşınmış. Olay bundan ibaret" diye cevap verdi. Yine gazetecilerin "Müvekkilleriniz Ergenekon terör örgütü üyeliğinden mi tutuklandı?" sorusunu ise Aytekin, "Savcı yarım yamalak bir ağızla Ergenekon iddiasında bulundu. Olay bundan ibaret. Adı olmayan bir terör örgütünden tutuklandılar" yanıtladı.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı