Gündem Haberleri

  3 müdür yardımcısı gözaltında

  Soner KOCAER / DHA
  19.12.2009 - 01:03 | Son Güncelleme:

  Antalya Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Organize Suçlar Büro Amirliği ekipleri, Ankara ve İstanbul´un da aralarında bulunduğu üç kentte iki ayrı silahlı suç örgütüne eş zamanlı operasyon düzenledi.

  Gözaltına alınanlar arasında Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Y.Ç., Antalya Emniyet Müdür Yardımcısı Ü.B. ile Kahramanmaraş Emniyet Müdür Yardımcısı E.Ç. de bulunuyor.

  Birinci örgütün liderliğini B.S., ikinci örgütün liderliğini ise O.K.´nin yaptığı `Ahtapot’ adı verilen operasyonda gözaltına alınan yedisi kamu görevlisi biri kadın toplam 22 kişi ihaleye fesat karıştırmak, işyeri kurşunlamak, nitelikli yağma, kasten yaralama, çek ve senet tahsilatı, görevi kötüye kullanma, örgüte bilerek ve isteyerek çıkar sağlayarak yardım etme suçlarından sorgulanıyor. Şüphelilerin Soğuksu´da bulunan ve daha önce polis tarafından 6 kez basılan Bingo Kafe´yi de işlettikleri ve burada tombala çektirerek kumar oynattıkları da ortaya çıktı. Gözaltına alınan Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Y.Ç., Antalya Emniyet Müdür Yardımcısı Ü.B., Kahramanmaraş İl Emniyet Müdür Yardımcısı E.Ç. ile Antalya´da görevli polis memurları O.D. ile H.A.E., astsubay H.Ç. ve infaz koruma memuru A.Ö.’nün örgüt üyelerine bilgi desteği ve yardım ettikleri ortaya çıktı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı