Gündem Haberleri

  3 milyon 750 bin lira için 11 yıl ağır hapis

  Hürriyet Haber
  11.07.2001 - 01:32 | Son Güncelleme:

  İki arkadaşından, elini beline atıp tabanca çekecekmiş gibi yaparak para alan genç, gasptan 11 yıl 1 ay ağır hapse mahkûm oldu.

  ADANA'da Ziyapaşa Mahallesi'nde atari oynadığı 2 arkadaşından 3 milyon 750 bin lira ve bir kol saati gasp etmekten yargılanan 16 yaşındaki U.D., 11 yıl 1 ay ağır hapis cezasına çarptırıldı. 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde iki ayrı kişiden gasp yapmak suçundan 40 yıl ağır hapis cezası istemiyle yargılanan U.D., duruşmada 15 yaşındaki arkadaşları Abdullah Akyürek ile Mehmet Dağ'dan zorla para almadığını söyledi. Tutuklu sanık U.D., ‘‘4 ay önce parasına atari oynadık. Ben kazandım. 10 milyon lira alacağım vardı. Üzerlerindeki paraları verdiler. Zorla almadım’’ dedi.

  Gazetecilere saldırdı

  Mahkeme heyeti yaşı küçük olan gaspçıyı toplam 11 yıl 1 ay ağır hapis cezasına çarptırdı. Kararı fazla bulan gaspçı, duruşma çıkışı fotoğrafını çekmek isteyen foto muhabirlerine saldırdı. Olaydan sonra polise başvuran Akyürek ile Dağ, U.D.'nin eline beline atarak tabanca çekecekmiş gibi yapıp, kaba kuvvetle toplam 3 milyon 750 bin lira paraları ile bir kol saatlerini gasp ettiğini söylemişti. Ancak U.D.'nin sorgusunda, tabancasının olmadığı, sadece korkutmak için tabancası varmış süsü yaptığı belirlenmişti.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı