Gündem Haberleri

  3. köprü bağlantı yolları için patlatılan dinamite köylülerden tepki

  DHA
  07.09.2015 - 22:16 | Son Güncelleme:

  Sarıyer Gümüşdere Köyü yakınlarında süren üçüncü köprü bağlantı yollarının yapımı sırasında patlatılan dinamitin şiddetiyle çevredeki evlerin camları ve çerçeveleri indi. Köy Muhtarlığı önünde toplanan bir grup köylü, durumu protesto ederek köyün içinden geçen yolu trafiğe kapattı.

  Alınan bilgiye göre, üçüncü köprü bağlantı yollarının yapımı nedeniyle bugün öğleden sonra dinamit patlatıldı. Bölgeye yakın Gümüşdere Köyü patlamanın şiddetiyle sarsıldı. Birçok evin camları ve çerçeveleri indi. Duruma tepki gösteren köylüler de, Mahalle Muhtarlığı önünde toplandı. Köylüler, köprü yolları inşaatında çalışan kamyonların da geçtiği köy içindeki yolu trafiğe kapattı.

  3. köprü bağlantı yolları için patlatılan dinamite köylülerden tepki

  Olay üzerine Jandarma ekipleri eylemin yapıldığı yere gelerek önlem aldı. Jandarma yetkililerinin konuşarak köylüleri ikna etmesinin ardından yol yeniden trafiğe açıldı.

  3. köprü bağlantı yolları için patlatılan dinamite köylülerden tepki

  DHA’ya konuşan köylüler, "Yaz boyunca dinamit atılıyor. Çoluk çocuk sokağa çıkmaktan yorulduk artık. Bugün de oldu, ne cam ne çerçeve kaldı. Evlerin temelleri yerinden sarsıldı. Yol yapımında çalışan kamyonlar köyün içinden geçiyor. Çocuklarımız tehlike içinde. Çocuklarımızın psikolojisi bozuldu. Can güvenliğimiz yok" dediler.

  Etiketler: Sarıyer , son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı