Gündem Haberleri

  3 kişiye can oldu

  Hürriyet Haber
  12.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Şofbenden zehirlenerek ölen ve organları bağışlanan 15 yaşındaki Selen Yıldırım'ın üç organı Eskişehir ve Ankara'da hastalara takıldı. 2 korneasının da belirlenecek hastalara takılacağı bildirildi.

  Denizli'de geçen pazartesi günü şofbenden zehirlenince Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nden Ege Ordu Komutanlığı'nın tahsis ettiği helikopterle Eskişehir Hava Hastanesi'ne sevk edilen Denizli Lisesi ikinci sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Selen Yıldırım, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Acılı baba Sıtkı Yıldırım, Selen'in organlarını bağışladı. Selen'in üç organı Eskişehir ve Ankara'da hastalara takıldı. 2 korneasının da belirlenecek hastalara takılacağı bildirildi.

  Gerekli tedavinin ardından Eskişehir'den aynı gün Osmangazi Üniversitesi'ne kaldırılan Selen, Tıp Fakültesi Hastanesi Yoğun Bakım Servisi'nde önceki gece tüm çabalara rağmen yaşam mücadelesini yitirdi. Kızının kurtarılması için Silahlı Kuvvetler'in seferber olmasından duygulanan baba Sıtkı Yıldırım, yavrusunun organlarını başkalarına can olması için bağışladı. Bir yıl önce televizyon izlerken Selen'le bu konuda sohbet ettiklerini söyleyen acılı baba, ‘‘Organ bağışında bana vekil olacaktı. Şimdi ben ona vekil oldum. Allah böyle acıyı kimseye vermesin. Kızım 5 kişiye can verecek. Onun en büyük arzusunu yerine getirdim’’ dedi.

  Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Haluk Kiper başkanlığındaki ekip genç kızın 2 korneası, karaciğeri ve 2 böbreğini aldı. Bir böbrek aynı hastanede dün Afyonlu 38 yaşındaki 3 çocuk annesi Şöhret Beydemir'e nakledildi. 2 kornea için hasta belirlenecek. Bir böbrek ve karaciğer özel buzluk içinde karayoluyla Ankara'ya gönderildi. Bu organlar Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde dün 2 hastaya nakledildi. Prof.Dr. Kiper, ‘‘ İki gözünün korneası Fakültemiz hastanesinde bulunuyor. Bunlar gözlerinden rahatsız olan hastalara nakledilecek’’ dedi.

  Talihsiz Selen

  Kaldırıldığı hastanede yaşatılması için büyük çaba sarf edilen Denizli Lisesi ikinci sınıf öğrencisi Selen Yıldırım, bütün çabalara rağmen kurtarılamadı. Önceki gün vefat eden talihsiz Selen'in bağışlanan organları da hastalara umut ve can oldu.

  Gözyaşı seli

  Talihsiz Selen'in cenazesi, dün Denizli'ye getirildi. Delikliçınar Yeni Camii'ndeki cenaze töreninde anne Fatma Yıldırım, yakınları ve öğrenci arkadaşları gözyaşlarına boğuldu. Arkadaşları ‘‘Selen, bizi bırakma’’ diyerek sinir krizleri geçirdi. Selen, öğle namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Asri Mezarlık'ta toprağa verildi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı