Gündem Haberleri

  3 ay boşuna yattı

  Hürriyet Haber
  04.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Vahşi cinayetin katil zanlısı olarak tutuklanan Mahmut Yaldız serbest bırakıldı.

  ANTALYA'da vahşice katledilen Berivan ve Esra Aydın isimli iki kardeşin katil zanlısı Mahmut Yaldız, dün ilk kez hakim karşısına çıktı. 2. Ağır Ceza’da görülen davada İddiaları reddeden Yaldız, verdiği ifadeyle tutuklanmasına neden olan eşi Şerife Yaldız'ın intikam için bunu yaptığını öne sürdü. Mahmut Yaldız, ‘‘Eşimle aramız açıktı. Boşanacaktık. Bu nedenle kızları benim öldürdüğümü söylemiş’’ dedi.

  KOCAM ÖLDÜRMEDİ

  Tanık olarak çağrılan Şerife Yaldız da jandarmadaki ifadesini reddetti ve eşinin çocukları öldürmediğini söyledi. İfadesini gözlüğü olmadığı için okumadan imzaladığını söyleyen Yaldız şunları söyledi: ‘‘Kocam bu vahşeti işleyecek bir insan değildir. İki çocuğumuz var. Sapıkça bir eğilimini de görmedim. Oturduğumuz bana ait evi satmaya kalkışınca ona kızmıştım. Bu yüzden aramızda hoş olmayan olaylar geçti. O karıncayı bile incitmez.’’ Bu ifade üzerine mahmeke heyeti sanık Mahmut Yaldız'ı duruşmalara katılmak koşuluyla serbest bıraktı. Dava da ileri bir tarihe ertelendi.

  OLAY NEYDİ?

  Antalya'nın Baraj Mahallesi'nde oturan Aydın ailesinin 7 yaşındaki Esra ve 9 yaşındaki Berivan adlı kızları, 3 Ocak Pazartesi günü öğle saatlerinde eğitim gördükleri Habibler İlköğretim Okulu'na gitmek için yola çıkmışlar, daha sonra ise kayıplara karışmışlardı. Ailelerinin günlerce aradığı iki kardeş, 10 Ocak'ta Varsak Beldesi Kızıllı Mevkii'nde ormanlık alanda bir avcı tarafından vahşice öldürülmüş olarak bulunmuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı