Gündem Haberleri

  28 yıllık hasreti bayram sona erdirdi

  A.A
  01.10.2008 - 15:46 | Son Güncelleme:

  Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısından Suriye'deki yakınlarıyla yatılı bayramlaşmaya giden Bedia Kemtutar (60), yeğeni Abdurrahman Demiri'ye (45) tam 28 yıl kavuştu.

  Hatay Valisi Nusret Miroğlu başkanlığındaki Türk heyetinin Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan Suriye'nin Bab-Ul Havva Gümrük Kapısına geçerek, burada İdlip Valisi Atıf El Neddaf ile resmi bayramlaşma töreni sırasında, duygusal anlar yaşandı.

  Yatılı bayramlaşma için 48 saatliğine Suriye tarafına geçen Antakyalı Bedia Kemtutar, tam 28 yıl sonra yeğeni Abdurrahman Demiri tarafından karşılanınca gözyaşlarını tutamadı. Teyzesi Kemtutar'ın boynuna sarılarak ellerinden öpen Demiri, “Teyzemle uzun süredir çeşitli nedenlerden dolayı görüşemiyorduk, kendisiyle hasret gidereceğiz” dedi.

  Yeğenine kavuşmanın sevincini yaşayan Kemtutar da “28 yıllık hasreti 48 saate sığdıracağım. Yeğenimle görüşmelerimi artık sıklaştıracağım” diye konuştu.
  Bu arada, Suriye'de yaşayan öğretmen teyzesini 5 yıldır göremeyen Hatay'ın İskenderun ilçesinde yaşayan ev hanımı Hatice Aydın, 48 saat yatılı bayramlaşma sayesinde hasret giderdiklerini söyledi.

  Teyzesi Süheyla Sorani'nin en son 5 yıl önce İskenderun'a geldiğini söyleyen Aydın, daha sonra bir araya gelemediklerini kaydetti. Teyzesiyle hasret gidereceğini anlatan Aydın, şöyle konuştu:
  “Teyzemi ve kuzenlerimi çok özlemiştim. Çok mutluyum. Suriye'de 48 saat kaldıktan sonra döneceğim. Ancak, teyzemin de önümüzdeki Kurban Bayramı'nda İskenderun'a gelmesi için kendisinden söz alacağım. Bundan sonra ara vermeden görüşmelerimizi sürdüreceğiz.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı