GeriGündem 28 Ekim yarım gün mü? 29 Ekim tatili 4 gün olacak mı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

28 Ekim yarım gün mü? 29 Ekim tatili 4 gün olacak mı?

28 Ekim yarım gün mü? 29 Ekim tatili 4 gün olacak mı?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na kısa süre kala, tüm yurtta etkinlikler ve kutlamalar için hazırlıklar başladı. 29 Ekim'in bu sene hafta içine denk gelmesinden dolayı, vatandaşlar da tatilin hafta sonu ile birleşip birleşmeyeceğini merak etmeye başladı. 28 Ekim tarihinin kamu çalışanları için idari izin olarak belirlenmesi halinde 29 Ekim tatili 4 gün olabilecek. Peki, 28 Ekim yarım gün mü? 29 Ekim tatili 4 gün olacak mı?

29 Ekim Salı günü Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlamalar coşkuyla gerçekleşecek. 28 Ekim tarihinin pazartesi gününe denk gelmesi dolayısıyla hafta sonu tatiliyle birlikte 4 günlük bir tatilin olup olmayacağı merak edilmeye başlandı. Peki, 28 Ekim yarım gün mü olacak? İşte, 29 Ekim'in 4 gün tatil olup olmayacağını merak eden vatandaşlar için bazı detaylar

29 EKİM TATİLİ 4 GÜN MÜ OLACAK?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, bu yıl Salı gününe denk gelecek. Resmi tatil olarak belirlenen bugünden bir önceki güne denk gelen 28 Ekim Pazartesi günü ise yarım gün olacak. 

28 Ekim Pazartesi gününün kamu çalışanlarına yarım gün idari izin olarak verilmesi halinde hafta sonu tatiliyle birlikte toplam tatil süresi 4 gün olacak. Böylece, 26-27-28-29 Ekim tarihlerinde tatil yapma imkanı ortaya çıkacak.

Konuyla ilgili önümüzdeki günlerde resmi bir açıklama yapılması halinde haberimizin içerisinde duyurulacaktır.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle