Gündem Haberleri

  27 milyon YTL’ye ada

  Nesrin COŞKUN-Mustafa SARIİPEK/İZMİR-MARMARİS (DHA
  06.03.2005 - 01:23 | Son Güncelleme:

  Marmaris’te, mavi tur tekneleriyle özel yatların uğrak yeri Çiftlik Koyu’ndaki Çiftlik Adası, sahibi tarafından satışa çıkarıldı. Üzerinde binalar, binlerce ağaç, elektrik ve suyu olan 80 bin metrekare yüzölçümlü adaya 16 milyon Euro (yaklaşık 27 milyon YTL) istendi.

  İSTANBUL Ümraniye’de Çesar Hasır Demir Çelik Fabrikası’nın sahibi Artvinli işadamı Nevzat Feyizoğlu’na ait olan Marmaris Çiftlik Koyu’ndaki Çiftlik Adası’nın satışını üstlenen Eskidji firması Alsancak sorumlusu Nur Tekin, şu bilgiyi verdi:

  ‘Adanın 27 bin 620 metrekaresi tapuda görünüyor, ama hazineye ait 53 bin metrekarelik alan da sahibi tarafından kullanılıyor. Adada elektrik, telefon, su hattı Ulaştırma Bakanlığı’ndan alınan özel izinle denizin altından hat çekilerek bağlanmış. Ada üzerinde bir ana bina, misafirhane, iki hizmetli evi, atölye, jeneratör odası, biri yüzme havuzu olarak kullanılabilecek 4 sulama havuzu var.’

  Adaya çok sayıda yabancı yatırımcının talip olduğu belirtildi. Adanın 16 yıldır bekçiliğini yapan Gürsel Mete de ‘Sahibi adanın her tarafına Köyceğiz’den özel olarak getirttiği çam, sığla, incir, zeytin, ve nar ağaçlarıyla çeşitli çiçekler diktirdi. Adanın bu hale gelebilmesi, doğayı ve yeşili korumak için çok para harcadı’ dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı