Hürriyet Hava Durumu - Hava Nasıl 0lacak İstanbul : 22ºC
09 Ekim 2015 11:48
GÜNDEM Haberleri

'Oğlumu PKK kaçırdı kurtarın'

'Oğlumu PKK kaçırdı kurtarın'

Şırnak'ın Silopi İlçesi’nde 15 yaşındaki lise öğrencisi M.Ö.’nün, PKK terör örgütü tarafından kaçırıldığı iddia edildi. Oğlunun kaçırıldığını Hatay’ın Dörtyol İlçesi’nde öğrenen 42 yaşındaki TIR şoförü baba Neşet Öngün, yetkililere seslenerek oğlunun kurtarılmasını istedi.

Oğlunun kaçırıldığını Dörtyol’daki dolum tesislerinde akaryakıt yüklemek için beklediği sırada eşi Huhe Öngün’ün haberiyle öğrendiğini belirten Neşet Öngün, gözyaşlarına boğuldu. 7 çocuk babası Öngün, oğlunun Silopi Lisesi’nde okuduğunu ve dün kaçırıldığını belirterek, "Daha 15 yaşında. Öğlen okul çıkışında alıp dağa kaçırmışlar. Annesi beni aradı öyle haberim oldu. Dün öğleden sonra da sınır dışına götürmüşler. Polise müracaat ettik. Tüm yetkililerden yardım istiyoruz" diye konuştu.

'İKİ KARDEŞ KARŞI KARŞIYA GELEBİLİR'

"Lütfen bütün anaları ağlatmayın mücadeleniz varsa insan gibi yapın oturun siyasetle yapın" diyerek PKK terör örgütüne de seslenen Neşet Öngün şunları söyledi:

"Çözüm sürecine katkıda bulunmak istiyorsanız katkınızı yine ortaya koyun. Buradan Cumhurbaşkanım ve Başbakanım bütün BDP yetkililerine sesleniyorum bize yardım etsinler. Biz fakir olanlar hep eziliyoruz. Ayda bin lira para alıyorum. Çocuklarımı yetiştirmek okutmak için uğraşıyorum. Okutmuşum 15 yaşına getirmişim oğlumu gönlümden kopartıp götürüyorlar. Bu mu insanlık? Bu insanlık dışıdır. Bir tane ağabeyi de askerdedir. İki kardeşin karşı karşıya gelme ihtimali de var."

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yepyeni bir Hürriyet deneyimi için Giriş yap, sana özel Hürriyet'in tadını çıkar.

Okuyucu Yorumları { Toplam 13 Yorum }
 • B. S.08/05/2014 - 2:21
  Kürt halkının sesi olduğunu, Kürt halkının haklarını savunduğunu söyleyenler, buna cevap verin bakalım. Geri verin bu babanın çocuğunu.
 • hakan hakan08/05/2014 - 2:19
  Birakin lan adamin binbir guclukle buyuttugu o cocugu.
 • tc. vesile kaynar.08/05/2014 - 1:12
  Buyrun işte size cözüm böylemi çözüm arıyorsunuz yıllardır zoraki milletin çocuğunu dağa çıkartıp beynini yıkadınız hala devam ediyorsunuz analar alamasın deyipte babalarıda alatmanın ne faydasını göreceksiniz yazık artık bırakın bu işleri önce asker kacırdınız şimdide okuyan cocukları kacırıyorsu
 • koray korkmaz07/05/2014 - 23:28
  bu insanlarin cektigi cile yeter kardesim nedir bu yaa vatandasin hali ne böyle birak filistini libyayi myanmari kendi vatandasina bak onlara agliyacagina kendi vatandasina agla.hemen kurtarin adamin oglunu derhal.
 • cafer Ermek07/05/2014 - 21:51
  senine gurur duydum TC vatandasi olarak.Demekki kan makinesi pkk ayni düsman.Can yakmadan durmazlar bunlar. Neticede kuklalar.
 • deniz deniz07/05/2014 - 21:26
  bdp kurtarır mı ? dağa kaçırılan çocuklardan indirdikleri hiç olmuş mu ?
Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Haberler taşeronKADİR TOPBAŞuefaTosicEuro 2016lazar markovicseçimmilletvekili genel seçimleriTEOGKate Mossyeniöğrencikonutayşe arman yazılarıTürkiye