Hürriyet Hava Durumu - Hava Nasıl 0lacak İstanbul : 22ºC
09 Ekim 2015 09:44
GÜNDEM Haberleri

Mahkemeden flaş Youtube kararı

Mahkemeden flaş Youtube kararı

Gölbaşı Asliye Ceza Mahkemesi, suça konu içeriklerin kaldırılmaması nedeniyle Youtube'a erişim engelinin devamına karar verdi.

Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi, 27 Mart 2014 tarihli kararla "Youtube" adlı internet sitesindeki kapanması istenen linklere ve ilgili internet sitesi tarafından bildirilen süre içerisinde gereğinin yerine getirilmemesi durumunda tüm yayına erişimin engellenmesine karar vermişti.
     
Mahkeme, Türkiye Barolar Birliğinin bu karara itirazı üzerine, 27 Mart 2014 tarihli kararındaki "tüm yayına erişimin engellenmesi" kararını kaldırmış, 15 linkle ilgili yayın yasağının devamını kararlaştırmıştı.
     
Gölbaşı Cumhuriyet Savcılığı, suça konu içeriklerin kaldırılmadığı gerekçesiyle karara itiraz etti.
     
İtirazı değerlendiren Gölbaşı Asliye Ceza Mahkemesi, söz konusu linklere dair kararın ilgili siteye tebliğine rağmen, bildirilen süre içerisinde gereğinin yerine getirilmemesi nedeniyle "Youtube" sitesine erişimin engellenmesine ve "suça konu içerikler" kaldırılıncaya kadar erişim engelinin devamına karar verdi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yepyeni bir Hürriyet deneyimi için Giriş yap, sana özel Hürriyet'in tadını çıkar.

Okuyucu Yorumları { Toplam 37 Yorum }
 • ırfan kar05/04/2014 - 2:27
  Youtube'a ayda 1 milyar kişi giriyor ve 6 milyar saatlik video izliyor, sizin 15 video için 76 milyon Türk kullanıcısına erişim yasağı koymanız ve bununla biryere ulaşacağınızı sanmanız kadar saçma birşey olamaz.
 • ferruh ceritoğlu05/04/2014 - 1:55
  ADALET BAKANI BOZDAĞ'IN KULAKLARI ÇINLASIN.İŞTE SABAH SULH CEZANIN VERDİĞİ KARARI AKŞAM ASLİYE CEZA KALDIRIR ANLAŞAMAZLARSA ANAYASA MAHKEMESİ TEMYİZ MAHKEMESİ OLARAK MECBUREN KARAR VERME MERCİİ YERİNE GEÇER.)))
 • turoktr bendeniz05/04/2014 - 1:10
  Ülkem AKP sayesinde acınacak hale geldi.
 • dilşad poylu05/04/2014 - 0:59
  Bir devletin Anayasasını savunan Anayasa Mahkemesinin kararına bile devlet büyüğü saygı duymuyorum diyebilecek kadar Cüretli ise denecek bir şey yok artık...
 • toygar güdümlü05/04/2014 - 0:20
  "Tam Bağımsızlık, Özgürlük" isteyip bunu Microsoft'un bilgisayarlarında, Apple ve Google'ın telefonlarında, Zuckerberg'in Facebook'unu ve Dorsey'in Twitter'ını Google'ın YouTube'unu kullanarak yapabileceğini zanneden üstün zekalı bir nesil var
 • gürsel pekgöz05/04/2014 - 0:47
  Bana göre youtube açılmalı
Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Haberler KADİR TOPBAŞuefaEuro 2016lazar markovicmilletvekili genel seçimleriVolvo xc90sınavyenikonutKate MossTEOGtelefonVolkswagentercihsağlıklı iftar yemeği