Hürriyet Hava Durumu - Hava Nasıl 0lacak İstanbul : 30ºC
31 Ağustos 2015 16:14
GÜNDEM Haberleri

Twitter gece yarısı kapatıldı

Twitter gece yarısı kapatıldı

Başbakanlık Basın Müşavirliği bu gece 'Twitter kapatılabilir' açıklaması yaptı. Bu açıklamadan kısa bir süre sonra Twitter kapatıldı.

BTK'nın site bilgileri sorgu sayfasında www.twitter.com adresi sorgulandığı zaman site hakkında alınan mahkeme kararları ile birlikte "TİB tarafından koruma tedbiri uygulanmaktadır" ibaresi yayınlanıyor.


BAŞBAKANLIK'TAN AÇIKLAMA

Başbakanlık Basın Müşavirliği, Başbakan Erdoğan'ın Bursa'daki "Twitter, mwitter kökünü kazıyacağız" sözlerine açıklık getirdiler.

“Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün Bursa mitingindeki konuşmasında Twitter hususunda kullandığı ifadelerde, hukuki bir duruma işaret edilmektedir.

Halihazırdaki durumda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bazı linklerin kaldırılmasına ilişkin mahkemelerden çıkarmış oldukları kararların uygulanması konusunda Twitter yetkililerinin duyarsız kaldıkları bir süreç söz konusudur. Nitekim bu süreç zarfında mahkeme kararları doğrultusunda TİB gerekli girişimlerde bulunmuş, ancak Twitter yetkilileri bu taleplere duyarsız kalmıştır. 

Mahkeme kararlarını umursamama, hukukun gereğini yerine getirmeme biçimindeki bu tutumda bir değişiklik gözlenmemesi halinde, vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için teknik olarak, Twitter'e erişimin engellenmesinden başka çare kalmayabileceği belirtilmektedir.

Başbakanımız da Bursa'daki konuşmasından bu olguya dikkati çekmiş bulunmaktadır”

AÇIKLAMADAN SONRA TWITTER ÇÖKTÜ

Başbakanlık'tan yapılan yapılan  açıklamadan sonra Twitter'a erişim kesildi. Türkiye'nin büyük bir kesiminde Twitter'a ulaşımın sağlanamadığı belirtiliyor. Ayrıca Twitter'ın mobil aplikasyonu da şu anda çalışmıyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yepyeni bir Hürriyet deneyimi için Giriş yap, sana özel Hürriyet'in tadını çıkar.

Okuyucu Yorumları { Toplam 711 Yorum }
 • hoca nasreddin21/03/2014 - 18:13
  10 hün önce Kendi koyduğu yasayı kendi çiğneyen bir hükümet. Sirke döndü memleket
 • hoca nasreddin21/03/2014 - 18:12
  Tabi tabi iki araba çarpışınca ülke genelinde karayollarını kapıyorsunuz değil mi! Sizin hukuğunuza kargalar güler
 • faruk burhanoglu21/03/2014 - 12:09
  Görgüsüz,kültürsüz ve cahil bir idarenin Türkiyeyi getirdiği seviyeye bakın ve ağlayın. Cumhuriyet Türkiyesi bakın kimlerin elinde ne hale geliyor.Alay konusu olduk,bizi bu hallere düşürenlere lanetler olsun!!
 • ünal ebetürk21/03/2014 - 11:35
  korku daha neler yaptıracak kimbilir?
 • fatih aran21/03/2014 - 11:29
  Twitter,Facebook,Youtube kapattın.E-posta hakkımı elimden aldın.Hatta bu ülkede interneti de yasaklayabilirsin.Elimden kalemimi alabilirsin.DÜşünceme pranga vurmak için canımı da alabilirsin.Senden korkmuyorum.Mağrurlanma,Allah değilsin.Senden büyük Allah var!
 • erhan cavusoglu21/03/2014 - 11:28
  Anayasa suçu işliyorsunuz, halk dan korkuyorsunuz. Halkın haberleşme özgürlüğünü engelleyemezsiniz. Ben ne CHP'liyim, ne de twitter kullanıcısıyım ama bundan böyle twitter kullanacağım. AKP'li milletvekilleri anayasa suçuna ortak olmayın.
Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Etiketler Vitor PereirateröristResmi GazeteRECEP TAYYİP ERDOĞANKemal Kılıçdaroğlutwittersuriyedede olduiphone 6s plusmoussa sowhabertürkgalatasaraytren istasyonuVan Persieservisçi