Gündem Haberleri

  26 kişi köpek ısırdığı için hastanede

  A.A
  31.05.2008 - 12:21 | Son Güncelleme:

  Erzurum'da 3 köpeğin saldırısı nedeniyle hastanelere başvuranların sayısı 26'ya yükseldi.

  Erzurum Sağlık Müdür Yardımcısı Cumhur Çankaya, köpek ısırığı nedeniyle hastanelere 26 kişinin başvurduğunu belirtti.
  Başvuran vatandaşlardan 18'inin Numune Hastanesi, 8'inin Palandöken Devlet Hastanesinde tedavi edildikten sonra taburcu edildiğini bildiren Çankaya, “Köpeklerin saldırdığı vatandaşlara aşıları yapıldı. Gerekli olanlara serum takıldı, tetanos aşıları yapıldı ve yaraları tedavi edildi” dedi.

  Sağlık Müdürlüğüne bağlı ekiplerin, saldırıya uğrayan vatandaşların bulunduğu bölgelerde çalışma yaptığını belirten Çankaya, şunları söyledi:
  “Doktor ve sağlık görevlilerinden oluşan 4 ekip olayların yaşandığı yerlerde inceleme yapıyor. Köpek saldırısına uğrayan vatandaşların yaralarını yeniden kontrol eden ekiplerimiz, mahalle muhtarlarını da başıboş köpekler konusunda uyarıyor. Ekiplerimizin olay yerlerindeki inceleme ve sağlık kontrolleri devam edecek.”

  Çankaya ayrıca köpek ısırığı olan, ancak hastaneye başvurmayan vatandaşlara hastanelere gitmesi konusunda uyarıda bulundu.

  Erzurum Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitüsü yetkilileri ise yapılan testlerin ardından bir köpeğin kuduz olduğunu tespit ettiklerini, diğer köpekler üzerindeki testlerin devam ettiğini belirtti.

  Erzurum'da sahipsiz 3 köpek Mahallebaşı, Tebrizkapı ve Yenişehir semtlerinde vatandaşlara saldırmıştı. Polis ve belediye ekipleri tarafından etkisiz hale getirilen köpekler, inceleme için Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitüsüne gönderilmiş, yapılan ilk incelemede itlaf edilen köpeklerden birinin kuduz olduğu tespit edilmişti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı