Hürriyet Hava Durumu - Hava Nasıl 0lacak İstanbul : 20ºC
21 Nisan 2014 05:54

16C’deki baba

16C’deki baba

KANADA’da yaşayan Shanell Mouland’in tamamen iletişime kapalı olan otizmli kızı Kate (3), bindiği uçakta annesine bir ilki yaşattı.

Küçük kız hayatında ilk kez, yanındaki 16C numaralı koltuğa oturan ABD’li Eric Kunkel ile iletişim kurdu. Kate, “Babacağım” dediği adamın yolculuk boyunca da kolunu sıktı. Kuntel de küçük kızla yakından ilgilendi. Yolculuğun ardından anne Mouland, bloğunda, “16C’deki Baba” başlıklı bir mektup yayınladı. Mouland, mektubunda şöyle dedi:

Mektupla teşekkür

“1850 sefer sayılı uçuştaki 16C numaralı koltuğun sahibi Sevgili Baba. Adını bilmiyorum ama Kate uçuş boyunca sana ‘Babacığım’ diye hitap ederken onu hiç düzeltmedin. Rahatsız olduğun için yerini değiştirebilirdin. Onu görmezden gelebilirdin. Bana ‘Çocuğuna hâkim ol’ diyebilirdin. Ama yapmadın. Kate ile sohbet ettin. Kate’in şimdiye kadarki en başarılı uçak yolculuğunu geçirmesini sağladığın için teşekkür ederim.” 

FACEBOOK ARKADAŞI

Kate’in annesi Shanell’in yazdığı mektup, internette fenomen oldu. Mouland ile ‘baba’ Kunkel şimdilerde Facebook arkadaşı.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

33. İstanbul Film Festivali Fragmanları İçin Tıklayınız.

Bu haber hakkında henüz yorum yok. Yorumlarınızı Yazınız
Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.