Hürriyet Hava Durumu - Hava Nasıl 0lacak İstanbul : 23ºC
14 Ekim 2015 07:02
GÜNDEM Haberleri

İstanbul'un yeni emniyet müdürü Selami Altınok kimdir

Selami Altınok kimdir

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne Hüseyin Çapkın’ın yerine atanan Aksaray Valisi Selami Altınok, bu göreve Ağustos 2012 yılında atandı. Üç çocuk babası olan Altınok’un ilk görev yeri ise Erzincan’dı. Altınok, Aksaray’daki açılışlar, bakan ziyaretleri gibi gelişmelerin yanı sıra, Şike Davası, Gezi Parkı olayları, Mısır’daki darbe gibi gündeme dair pek çok konuda sosyal medyayı da aktif olarak kullanıyor.

İLK GÖREVİ ERZİNCAN

1966 yılında Erzurum'un Narman ilçesinde doğan Altınok, ilk orta ve lise eğitimini yine Erzurum'da tamamladı. 1984'te ise İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Kamu Yönetimi bölümüne girdi, 1988'de mezun oldu. 1989'da ilk olarak Erzincan kaymakam olarak göreve başladı. Daha sonra İngiltere'ye gitti.

AĞUSTOS’TA ATANDI

Onun ardından sırasıyla Kayseri Akkışla İlçesinde Kaymakam Vekilliği, Tokat Almus, Bitlis Güroymak, Van Erciş, Samsun Terme ve Antalya Serik ilçelerinde Kaymakamlık yaptıktan sonra Erzurum İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevlerini yürüttü. Son olarak ise Ağustos 2012 tarih ve 2012/3511 Sayılı Kararname ile Aksaray Valisi olarak atandı.

ALTINOK’UN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIMLARI

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yepyeni bir Hürriyet deneyimi için Giriş yap, sana özel Hürriyet'in tadını çıkar.

Bu haber hakkında henüz yorum yok. Yorumlarınızı Yazınız
Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Haberler Türkiyeİzlandasedat pekerRECEP TAYYİP ERDOĞANRobin Van PersiehollandaLetonyanihat kahveciSelçuk İnanHalkların Demokratik PartisipatlamauefapolistrabzonsporMehmet Demirkol