Hürriyet Hava Durumu - Hava Nasıl 0lacak İstanbul : 23ºC
04 Ekim 2015 10:32
GÜNDEM Haberleri

Nahcıvan gümrük müdürü, Kars’ta gözaltına alındı

IĞDIR’ın Aralaık İlçesi’ndeki Türkiye ile Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’ni birbirine bağlayan Dilucu Sınır Kapısı’nda başlatılan rüşvet ve kaçakçılık operasyonu kapsamında Nahcıvan Gümrük Müdürü Mir Mehmet Seyitov, Kars’ta uçaktan indikten sonra gözaltına alındı.

İstanbul’dan bugün uçakla saat 13.30’da Kars’a gelen Nahcıvan Gümrük Müdürü Mir Mehmet Seyitov, Emniyet Kaçakçılık ve Organize suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. Iğdır’a getirilen Seyitov, Devlet Hastanesinde kontrolden geçirildi ve Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Azerbaycan’ın Iğdır Konsolosu Asiman Aliyev, gelişmeler üzerine Emniyet Müdürlüğü’ne geldi.

Türkiye ile Nahcıvan arasındaki Dilucu Sınır Kapısı, Iğdır ve Aralık İlçesi’nde dün 2ü polisin katıldığı eş zamanlı operasyonda 1’i kadın 7’si gümrük çalışanı, 10 nakliye firması sahibi olmak üzere 17 kişi gözaltına alınmıştı. Bugün şüphelilerden S.K., F.K., M.E.G., C.Y. ve K.G. sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye verildi. Nakliyecilerden M.E.G. ilk sorgunun ardından tutuklandı. eMNİYET’TE Gözaltındaki M.Ö., E.Y., M.G., A.E., T.G., B.G., H.G., S.V., M.Ç., A.U., R.D., H.Ö.’nün sorgusu devam ediyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yepyeni bir Hürriyet deneyimi için Giriş yap, sana özel Hürriyet'in tadını çıkar.

Bu haber hakkında henüz yorum yok. Yorumlarınızı Yazınız
Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Haberler aydın doğan röportajmykonos tatiliyürüyüşyemekVolvo xc90velishakiraöğrenciyökYüreğiryeni bölüm ne zamanyarım kalan hayatlarFransa Bisiklet Turubaşvuruayşe arman yazıları