Hürriyet Hava Durumu - Hava Nasıl 0lacak İstanbul : 30ºC
04 Eylül 2015 17:30
GÜNDEM Haberleri

İşte AKP'nin başkan adayları

İşte AKP'nin başkan adayları

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında açıkladığı 10 belediye başkan adayının ardından yarın da bazı büyükşehirler başta olmak üzere 20’ye yakın şehrin belediye başkan adayını açıklayacak. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantı’sındaki konuşmasının ardından Erdoğan, yarın ATO Congresium’da düzenlenecek toplantı ile yeni belediye başkan adaylarını tanıtacak.

İZMİR GRUP TOPLANTISINDA

Son şekli verilen taslak listeye göre Erdoğan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın İzmir’e, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in Hatay’a adaylıklarını grup toplantısında açıklayacak.

TOPBAŞ’I İSTANBUL’DA AÇIKLAYACAK

Erdoğan’ın Kadir Topbaş’ın İstanbul adaylığını ise 5 Aralık’ta İstanbul’da açıklaması bekleniyor. Nihai listeye göre, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin Gaziantep, Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları Edip Uğur, Balıkesir; Hüseyin Tanrıverdi, Manisa; Menderes Türel Antalya’dan aday olacak. Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın da Erzurum adayı olarak açıklanması bekleniyor. Mersin için adı geçen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın yerine de yardımcısı Mustafa Sever’in adaylığına kesin gözüyle bakılıyor.

İşte AK Parti’nin açıkladığı adaylar

İŞTE ADAYLAR

AK Parti’de Erdoğan başkanlığında günlerdir gece geç saatlere kadar süren toplantıların ardından oluşturulan nihai listeye göre Erdoğan’ın yarın açıklaması beklenilen iller ve adaylardan bazıları şöyle:
"Adana: Abdullah Torun, Adıyaman: Hüsrev Kutlu, Adapazarı: Süleyman Dişli
Elazığ: Mücahit Yanılmaz, Sivas: Sami Yılmaz, Trabzon: Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Kocaeli: İbrahim Karaosmanoğlu, Yozgat: Kazım Arslan
Mersin : Mustafa Sever, Çankırı : İrfan Dinç, Iğdır: Mustafa Buluş, Gaziantep: Fatma Şahin, Malatya: Ahmet Çakır, Karabük: Mehmet Ceylan, Kütahya: Kamil Saraçoğlu"

10 başkan adayını açıklamıştı

Başbakan Erdoğan, geçtiğimiz salı günü partisinin grup toplantısında 5’i büyükşehir, 10 ilin belediye başkan adaylarını açıklamıştı. Ankara’da Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kayseri’de Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve Konya’da da Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i yeniden adayları olarak ilan eden Erdoğan’ın açıkladığı diğer belediye başkan adayları şunlar:
"Eskişehir’de Ticaret Odası Başkanı Harun Karacan, Kahramanmaraş’ta İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kırşehir’de mevcut başkan Yaşar Bahçeli, Gümüşhane’de İl Başkanı Ercan Çimen, Amasya’da mevcut başkan Cafer Özdemir, Afyonkarahisar’da mevcut başkan Burhanettin Çoban ve Bartın’da da Kamu Hastaneleri Birliği bölge yöneticisi Seyfettin Kalay."

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yepyeni bir Hürriyet deneyimi için Giriş yap, sana özel Hürriyet'in tadını çıkar.

Okuyucu Yorumları { Toplam 6 Yorum }
 • yusuf dülger28/11/2013 - 21:01
  Bu nasıl seçim ? Kİm kimi seçiyor ? Lider adayları belirliyor, vatandaş de noter gibi tasdikliyor...SEÇMİYORRRRR.... Demokrasi mi bu ? Yutturmayın Allah aşkına, inanmayın halk topluluğu.. Yetmedi mi kandığınız..?
 • kemal ünal28/11/2013 - 20:24
  parası çok olana ülke refah içinde gözüküyor hele birde akp li ise diğerleri borçlarını ödeyip evine ekmek götüremezken kimin umurunda komşusu açmış geçin bu masalları ülkede refah diye bir şey yok aday gösterdiğiniz insanlardan bazılarınında geçmişlerini biliyorum boş yere milleti kandırmayın
 • moda music28/11/2013 - 20:49
  Devlet gemiye, halk da suya benzer; gemiyi taşıyan sudur; ama gemiyi deviren de sudur.
 • temur melik28/11/2013 - 20:30
  AK PARTİ BELEDİYECİLİKTE AK PARTİ OLDUĞU İÇİN DEĞİL ÇALIŞTIĞI İŞ YAPTIĞI İÇİN İNŞALLAH KAZANACAK...
 • dagıstan kareli28/11/2013 - 20:20
  DÜNYA LİDERİ R.TAYYİP ERDOĞAN BU ÜLKE İÇİN BİR ŞANS...BAŞARILAR...
 • yakup gedi28/11/2013 - 20:16
  HAYIRLI UEURLU OLSUN İNŞALLAH.SİZDE PARTİNİN BAŞINDA OLURSANIZ,BU ÜLKE BİR 5 YIL DAHA REFAH VE HUZUR İÇİNDE OLUR.EĞER SİZ BIRAKIRSANIZ,VALLAHİ GENE KOALİSYONLARA KALIRIZ VE BU ÜLKE 50 YIL DAHA GERİ GİDER.
Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Etiketler POLİS MÜDAHALESİtürkiye letonyaTOBBtwittertürkiye-letonya maçıkaçırılan Türk işçilerBayern Münihsuriyelisuriyeli mültecigalatasaraytaziye mesajıVice Newsgöçmen kriziöğretmentazminat davası