Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

İstanbul'da uyuşturucu operasyonu

DHA
1 Kasım 2013
  BU KADARINI POLİS BİLE BEKLEMİYORDU

  Brezilya'dan Türkiye'ye kargoyla gönderilen tekstil ürünlerine emdirilmiş 5 kilogram kokain ele geçirildi. Her türlü uyuşturucu operasyonuna ve hilesine hazır olan polis bu kadarını beklemiyordu.

  İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, Brezilya'dan Türkiye'ye gönderilen bir kargo paketini “risk analiz" yöntemiyle inceleyerek şüpheli olarak değerlendirdi. Kargo kutusunu inceleyen ekipler, içinde örtü, havlu, tişört gibi tekstil ürünleri olduğunu belirledi. Narkotik uzmanlarının yaptığı incelemede, tekstil ürünlerine kokain emdirildiği tespit edildi. Özel bir sıvı ile tekstil ürünlerine emdirilen kokainin yaklaşık 5 kilo olduğu dile getirildi. 

  Yapılan çalışmayla kargoyu almaya gelen tekstilci Fatma E. de gözaltına alındı. İfadesinde, uyuşturucu ile ilgisinin olmadığını, kargoda, numune tekstil ürünü olduğunu bildiğini söylediği öğrenildi. Emniyetteki işlemlerin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edilen Fatma E. tutuklandı.     

  O ANLAR POLİS KAMERALARINA DA YANSIDI
  Kargo paketinin açılması ve yapılan inceleme polis kameralarına da yansıdı. Görüntülerde kargo paketini açan ekibin tekstil ürünlerini incelemesi görülüyor. Tekstil ürünlerinden alınan bir numunenin uyuşturucu test kitinde analiz edilmesi de görüntülere yansıyor.

  KEK PAKETLERİNDE UYUŞTURUCU

   

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  31/10/2013 - 14:24
  Türk polis'i i$leri ile mesgul olsaydi, coktan haberi olurdu. Uzun sakallilarin, sakallarinin icinde de vardir, özellikle Afganistan ve Pakistan dan gelenler...
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding