Gündem Haberleri

  25 veli ikna oldu

  Hürriyet Haber
  01.10.2003 - 11:19 | Son Güncelleme:

  İzmir'de HIV taşıyan Y.O ile aynı sınıfta okuyan 25 veli çocuklarını okula gondermeye karar verdi. Valilik ve Milli Eğitim ailelere yeni güvenceler verdi.

  Kızılay'dan alınan kan ile HIV virüsü kapan İzmirli Y.O ile aynı sınıfta bulunan fakat çocuklarını okuldan alan velilerden 25'i, İzmir Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verilen güvenceler doğrultusunda çocuklarını okula göndereceklerini açıkladı.

  Velilerin kendi aralarında oluşturduğu 5 kişilik grup dün İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu ve İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan ile görüştükten sonra sabah saatlerinde okulda diğer velilerle biraraya geldi.

  Veliler adına açıklamada bulunan Erhan Yıldız, İzmir Valiliği ve il milli eğitim müdürlüğünün sınıfta bir doktor, bir hemşire ve bir rehber öğretmen bulundurma konusundaki resmi yazıyı hazırladığını, buna güvenerek 25 ailenin çocuklarını okula gönderme kararını aldığını bildirdi.

  Velilerin isteği doğrultusunda okula bugünden itibaren kamera ve gazeteci de alınmayacak.

  25 çocuk yarından itibaren Y.O. ile aynı sınıfta eğitime baslayacak. Sınıfta hala bazı velilerin ikna olmadığı ve çocuklarını okula gondermedikleri de ifade edildi. İkna için diğer aileleri dolaşan veliler bu ailelerin kararlarına da saygı gösterdiklerini belirterek "Milyonda bir bile olsa bunu göze alamayacaklarını söylediler. Kararlarına saygı duyuyoruz" dedi.

  Y.O'nun babası N.O ise, diğer velilere teşekkür ederek, Y.O'nun moralinin bugün daha iyi olduğunu, yarın arkadaşlarının sınıfa gelmesi ile çok daha iyi olmasını umduğunu söyledi.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı