Gündem Haberleri

  25 milyarlık 4 Rolex Hoca'ya değil gavura gitmiş

  Hürriyet Haber
  11.01.2002 - 01:55 | Son Güncelleme:

  İGDAŞ eski Genel Müdürü Necdet Aral'ın, bugünkü değeri 25 milyar lira olan 4 Rolex aldığı ortaya çıktı. Önce saatlerin Erbakan ailesine verildiği söylendi. Ancak sonra yabancı heyetlere hediye edildiği belirtildi.

  Doğalgaz faturalarıyla halkın canını yakan İstanbul Gaz Dağıtım AŞ'nin (İGDAŞ) eski Genel Müdürü Necdet Aral döneminde 13 milyar 330 milyon lira ödenerek, İstanbul Akmerkez'den dünyaca ünlü 4 Rolex kol saati alındığı haberi ortalığı karıştırdı. Saatlerin kapatılan RP'nin eski lideri Necmettin Erbakan ve ailesine hediye edildiği öne sürüldü.

  Konuyu basından öğrendiğini belirten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna ve İGDAŞ Genel Müdürü Süreyya Polat, şu anki değeri 25 milyar lira olan saatlerin Erbakan ailesine verildiği haberlerinin doğru olmadığını söylediler. Polat, ‘‘Necdet Aral'la görüştüm. Saatleri yabancı heyet üyelerine verdiğini söyledi’’ dedi.

  Gazeteci Uğur Dündar'ın Arena programında yayınladığı Rolex haberi üzerine hem İGDAŞ'ta, hem de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda araştırma başlatıldı.

  İNCELEME KURULU'NDA

  İGDAŞ
  Genel Müdürü Süreyya Polat, İGDAŞ'ın eski genel müdürü döneminde, 23 Aralık 2000'de 13 milyar 330 milyon lira verilerek satın alınan Rolex marka saatlerin kimlere verildiğini öğrenmek için inceleme başlattı.

  Bugünkü değeri 25 milyar lira olan 2 kadın, 2 erkek kol saati konusunu Yönetim Kurulu'na getirdiğini belirten Polat, ‘‘Yönetim Kurulu, konuyu İnceleme Kurulu'na havale etti. Ben de saatlerin alındığı dönemin genel müdürü Necdet Aral'ı aradım. Bu saatleri yurt dışından gelen konuklara verdiklerini söyledi’’ dedi.

  Rencide etmezse açıklarım

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, konuyla ilgili şöyle dedi: ‘‘O dönemin genel müdürü, yurt dışı heyetlere hediye etmek üzere aldığını söylemiş. Arkadaşlarımız tetkik ediyorlar. Ancak İGDAŞ bir şirkettir. Şirkete çok ciddi katkısı olan biri ya da birilerine hediye verilebilir. Önemli olan gerekli bir yere gidip gitmemesi. Detaylar belli olduktan sonra, saatlerin hediye edildiği kişiler için mahsuru yoksa açıklarım. Önemli olan bu hediyeyi verdiğiniz kişilerden ne aldığınızdır. Ancak hediyeyi alan kişi ya da kurumlar sıkıntıya girecekse, açıklamam.’’
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı