Gündem Haberleri

  25’lik sevgiliye kandı

  Taner YENER / İSTANBUL
  25.10.2005 - 11:48 | Son Güncelleme:

  Danışmanıyla ilişki yaşayan AKP’li milletvekili İbrahim Özal’ın boşanma davası açtığı eşi Gülümser Didar Özal, ‘Danışman evli olduğunu bilmesine rağmen eşimi tuzağına düşürdü’ dedi. Didar Özal, eşinin ‘Evliyken danışmanımla birlikte olmadım’ açıklamasını da yalanladı.

  AKP İstanbul Milletvekili İbrahim Özal’ın eşi Gülümser Didar Özal, eşinin danışman sevgilisi için ilk kez konuştu. Bayan Özal, ‘Eşime danışman olarak atanan Ayşe Muhtaroğlu, evli ve 3 çocuk babası olduğunu bilmesine rağmen, 15 yaş büyük eşimi (İbrahim Özal 40 yaşında) tuzağına düşürdü. Bu kadının ahlaki değerlerini kamuoyunun takdirine bırakıyorum’ dedi.

  EŞİNİ YALANLADI

  Gülümser Didar Özal,
  avukatı Erdal Kılbaşoğlu aracılığıyla yaptığı yazılı basın açıklamasında eşinin, ‘Bir /images/100/0x0/55eab035f018fbb8f8905dd5duygusal yakınlık yaşadık. Bu ilişkinin yaşanmasının ardından bayan arkadaşım buradaki görevinden ayrıldı. Konuyu eşime anlattım. Ayrılma kararı aldığımdan beri annemin evinde kalıyorum. Boşanma işleminden sonra hayatımızı birleştirebiliriz’ şeklindeki açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

  ÇOCUKLAR ETKİLENDİ

  İbrahim Özal’
  ın boşanmak için mahkemeye başvurduğu eşi Gülümser Didar Özal, çocukların ruhsal dengelerinin etkilenmemesi için davanın açıldığı geçtiğimiz şubat ayından itibaren büyük çaba sarf ettiklerini söyledi. Bayan Özal, şöyle konuştu:

  Eşim İbrahim’e çocuklarımızın bu durumdan etkilenebileceğini, bu nedenle basına bilgi vermemesini ilettim. Kendisi de bu teklifimi kabul etti. Ancak birkaç gün sonra basında yer alan haber ve kendisinin yaptığı açıklamalarla karşılaştım. Bu haberlerden dolayı çocuklarımızı ve ben olağanüstü derecede olumsuz etkilendik.

  ‘HATA’ DEMİŞTİ

  TBMM tarafından
  İbrahim’e danışman olarak atanan Ayşe Muhtaroğlu’nun eşimin evli ve 3 çocuk babası olduğunu bilmesine rağmen, kendisini bir şekilde tuzağına düşürerek, kendisinden 15 yaş büyük eşimle birlikte olması eşimin ve özellikle bu kadının ahlaki değerleriyle Türk örf ve adetlerine saygı derecelerini kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Oysa bana da ‘Bu haberden önce birkaç kez kadından ayrıldığını ve o kadının bir hata olduğunu, bir daha asla o kadına dönmeyeceğini’ ifade etmişti.

  OLAĞAN GÖSTERİLDİ

  Bu sözlerden sonra 15 yıllık evliliğimiz ortada iken gazete yoluyla bu kadına eşim tarafından evlenme teklifinde bulunulmuştur. Böylece evliliğimiz basitleştirilmiş olay son derece olağan gösterilmiştir. Bu da ben ve çocuklarımda telafisi güç hatta imkansız zararlara sebebiyet vermiştir.

  EŞİM GEÇİNDİRİYOR

  ‘Kadın danışmanıyla yakınlaştı ve bu yakınlık birlikteliğe dönüştü sonra da danışman ayrılarak özel sektörde işe girdi’ şeklindeki iddia da bu kadar masum ve gerçek değildir. Çünkü danışman işten ayrıldı gibi gösterilmiştir. Gerçekte ise her ay İbrahim tarafından banka yoluyla kendisine para ödenmekte, başka bir ifadeyle İbrahim’den geçinmekte ve kendisini kullanmaktadır.

  Kocasını suçladı

  GÜLÜMSER Didar Özal, eşi İbrahim Özal’ın, önceki açıklamalarının aksine, boşanma davası açmadan çok önce Ayşe Muhtaroğlu’yla birlikte olduğunu söyledi. Özal, ‘Boşanma davası açıldığından beri eşimle ayrı yaşıyorum, iddiası da yine doğru değildir. Çünkü boşanma davası Şubat 2005’te açıldı. Yaklaşık 1 ay öncesine kadar beraber yaşıyorduk. Hatta Temmuz 2005 tarihinde eşim, eşimin annesi ve kız kardeşleri ile birlikte tatile gittik’ dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı