Gündem Haberleri

  25 bin kişi Erciş il olsun dedi, imzalar Erdoğan'a gönderildi

  A.A
  14.01.2011 - 12:50 | Son Güncelleme:

  Van'ın Erciş ilçesinin il olması için 23 Aralıkta düzenlenen imza kampanyası kapsamında, toplanan 25 bin imza, kargoyla Başbakan Recep Tayip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'e gönderildi.

  Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Güngör'ün, çalışmasıyla Erciş'in il olabilecek 8 ilçe arasında yer almasını belirtmesinin ardından, ilçede 23 Aralıkta başlatılan imza kampanyası sona erdi.

  Kampanya kapsamında toplanan 25 bin imzayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'e göndermek amacıyla Belediye Başkanı Fatih Çiftci, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Aslan ve bazı sivil toplum örgütü temsilcileri Ticaret ve Sanayi Odasında bir araya geldi.
  Belediye Başkanı Çiftci, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçenin il olması için başlatılan imza kampanyasında 25 bin imza toplandığını belirterek, imzaların kargo ile Başbakan Erdoğan ve Meclis Başkanı Şahin'e gönderildiğini söyledi.

  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Aslan ise AK Parti hükümetinin göreve geldiği günden itibaren ülkede hayal edilemeyecek başarılı çalışmalara imza attığını söyledi.

  Aslan, yıllardır il olmayı hak eden ilçenin, altı bağımsız bilim adamı tarafından yapılan araştırma sonucu Türkiye'de il olmayı hak eden 8 ilçeden biri olarak gösterilmesinin önemli olduğunu vurgulayarak, “Birçok ilden daha büyük olan ilçemizin il olması önünde hiçbir engel yoktur” dedi.
  Konuşmaların ardından kolilenen imzalar, Ankara'ya gönderildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı