Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Turgut Altınok MHP'nin Ankara Keçiören adayı oldu

Zeynep GÜRCANLI-ANKARA
29 Eylül 2013
  MHP'den flaş aday

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün partisinin kesinleştirdiği 200'den fazla Büyükşehir, il ve ilçe belediye başkan adayını resmen Ankara'da düzenlenecek dev toplantıda açıklayacak.

  MHP'nin adaylık için flaş isimlerden biri de Turgur Altınok. Bir önceki dönem Ak Parti'den Keçiören Belediye Başkanı olan Altınok, bu dönem siyasi hayatına aravermişti. altınok aktif siyasete yine eski seçim bölgesi Ankara Keçiören'den, MHP Belediye Başkan adatı olarak dönüyor. MHP kaynakları, Altınok'un adaylık için ikna edildiği ancak Keçiören Teşkilatı'nın iknaya çalışıldığı belirtti.

  MHP'nin kesinleşen adayları arasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı da bulunuyor. MHP, Ankara Büyükşehir'de yarışa, Ankaralı Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ile girecek.
  Parti, Ankara ilçelerde ise Gölbaşı ve Etimesgut'ta mevcut MHP'li belediye başkan adayları ile devam edilecek. Bu çerçevede Gölbaşı'nda Yakup Odabaşı, Etimesgut'ta ise Enver Demirel, 2014 yerel seçimlerinde yeniden aday olacaklar. 
   
  ADANA'YA CEYHAN BELEDİYE BAŞKANI

   
  MHP, Adana Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için ise Ceyhan'daki mevcut MHP'li Belediye Başkanı'nı aday gösterecek. Adana Büyükşehir için MHP adına yarışa girecek olan ismin Hüseyin Sözlü olması kesinleşti.
  MHP, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ise, Tarsus'taki mevcut Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ı aday gösterme kararı aldı.

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için, Kemal Çelik, Kütahya Belediye Başkanlığı için MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık ve Aydın Belediye Başkanlığı için ise Aydın MHP Milletvekili Ali Uzunırmak isimleri kesinleşti.
  Bahçeli'nin Pazar günü 200'den fazla il-ilçe belediye başkanını açıklayacağı Ankara Arena toplantısında, İzmir ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları ise açıklanmayacak.

  MHP kaynakları, bu iki il için, diğer partilerin adaylarının kesinleşmesinin beklendiğini, adaylar ortaya çıktıktan sonra MHP'nin de kendi Büyükşehir adaylarını açıklayacağını vurguluyorlar.  

   

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  29/09/2013 - 12:39
  Melih gokcek izin vermiş mı??
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  29/09/2013 - 9:59
  Bahçelinin yaptigi bu politika ve her kritik süreçte AKP yanlisi gibi kararlari almasi ülkeyi bu duruma getirmistir. MHP muhalefet oldugunu unutup iktidar partisine arka çiktigi sürece bir daha iktidar yüzü göremeyecek.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  29/09/2013 - 9:55
  MHP halkın partisi yerel seçimde çok başarılı olacak
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  29/09/2013 - 9:37
  Altınok Ankarayı bile alırdı!
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  29/09/2013 - 5:34
  Maglesef ne MHPnin nede CHPnin sansi yok belediye secimlerinde. Istanbuluda, Ankarayida ne yazikki AKP yine goturecek. Unutmayinki bunlarin guclenmesi Istanbul belediyesinden baslandi. Birlesmeden iki partininde hic bir sansi yok. Ancak bu konudada MHP her vakit oldugu gibi AKP yine stepne olmustur.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  29/09/2013 - 3:48
  Melih gökçek izin vermiş mı Bahçeli'ye
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding