GeriGündem 24 saatlik festival
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

24 saatlik festival

İstanbul, eylül ayında bir kez daha bir ilke evsahipliği yapacak. 24 saat boyunca aralıksız olarak gerçekleştirilecek ‘‘J&B Dance & Techno Festival 98’’e 6 ülkeden 24 değişik sanatçı katılacak.

Ülkemizde ilk kez gerçekleştirilecek olan dans ve müzik festivali, çeşitli tarihlere bölünmüş farklı performanslardan oluşacak. Maslak Park Orman tesislerinde yapılacak festival, 12 Eylül cumartesi günü saat 13.00'te başlayarak aralıksız 24 saat sürecek. Geleneksel bir panayır ortamından fütüristik bir açıkhava eğlencesine dönüşecek festival, aynı zamanda Türkiye'deki ilk ‘‘rave’’ olayı olarak da tarihe geçecek.

Avrupa'da birçok benzeri olan (Berlin'de Love Parade, İngiltere'de Tribal Gathering ve Creamfields ve Hollanda'da May Day gibi) ve milyonlarca insana müzikle birlikte sınırsız bir açıkhava eğlencesi sağlayan ‘rave’ olayı, 90'ların en önemli toplumsal etkinliklerinden birisi olarak kabul ediliyor. J&B Dance & Techno Festival 98, alternatif olan her müziğin yer alacağı yapısıyla günümüzde trendy olan tüm sound'lara açık bir proje. Post rock'tan techno'ya, trip-hop'tan electronica'ya kadar uzanan birçok alternatif sound'un yer aldığı festivalin konuklarından bazıları ise şunlar: Bentley Rhythm Ace, Pills, Aphex Twin, 808 State, Roger Sanchez, DJ Cam Sound System, DJ Alieem, Prisoners of Technology, Türkiye'den Gökhan Kırdar Live Act ve DJ U.F.U.K da katılanlar arasında yer alıyor.

Eğlenceler de var

‘‘Rave’’ biçimiyle gerçekleştirilecek festival kapsamında aralıksız 24 saat müzik olacak. Lazer ışık ile farklı ses sistemleri ve görüntü yansıtan dev videowall'larıyla donatılmış iki ayrı sahnede performanslarını sergileyecek olan gruplar, İstanbul'daki ilk ‘rave’in kusursuz biçimde yaşanması için uğraşacaklar. Tabii festivalde sadece müzik olmayacak. Bungee jumping'den skateboard rampasına, sirk cambazlarından elektronik oyunlara kadar çeşitli yan eğlencelerin de olacağı festival Park Orman bünyesindeki her türlü hizmetin desteğiyle gerçekleşecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle