Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Bakanlık: 2 bin sözleşmeli hemşire alınacak

Ali Ümit ÜLKER/KIRKLARELİ, (DHA)
20 Temmuz 2013

  SAĞLIK Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, maliyeden 2 bin sözleşmeli hemşire almak için kadro tahsisi aldıklarını belirterek, "Gerek Sağlık Bakanlığı’na ve üniversite hastanelerimize, gerekse özel sektörde ciddi ihtiyaç var. Ama biz daha çok bakanlık olarak üniversite hastanelerimizde hemşire alımları ile ihtiyaçları karşılamaya çalışacağız" dedi.

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere akşam saatlerinde Kırklareli’ne geldi. Vali Mustafa Yaman’ı makamında ziyaret eden Bakan Müezzinoğlu, sağlık bakanlığı’na ve üniversite hastaneleri ile özel sektörde hemşire ihtiyacı olduğuna dikkati çekerek, "Maliyeden 2 bin kadro tahsisi alındı. Bu 2 bin hemşirenin gerek sağlık bakanlığına ve üniversite hastanelerimize, gerekse özel sektörde ciddi ihtiyaç var. Ama biz daha çok bakanlık olarak üniversite hastanelerimizde hemşire alımları ile ihtiyaçları karşılamaya çalışacağız" diye konuştu.

  ESNAFI ZİYARET ETTİ

  Valilik ziyaretinin ardından esnaf ziyaretleri yapan Müezzinoğlu bir eczaneye girerek çalışanlarla sohbet etti. İşyerinden çıkarken tartıyı görerek kilosunu ölçtüren Bakan Müezzinoğlu 78 kilo olduğunu öğrendi. Daha sonra Kırklareli Devlet Hastanesi’ne geçen Bakan Müezzinoğlu, acil servis ve üst katlarda yatan hastaları ziyaret etti. Bu ziyaretlerin gazeteciler tarafından görüntülenmesine izin verilmedi.

  Bakan yolda giderken kendisine ‘merhaba’ diyen engelli aracı ile yaklaşan Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şube Başkanı Arif Uzunoğlu’nun cebinde gördüğü sigara paketini alarak içmemesi için söz aldı.

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  20/07/2013 - 22:03
  Seçimmi yaklaşıyor? Bence alındı alınacak derken seçin gelip geçer bu arada oyunu kapar , bekleyenlerde avuçunu yalar..
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  20/07/2013 - 14:55
  Neden hemşire sadece neden?
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  20/07/2013 - 14:33
  Şu esnaf düzeninden insaf ve merhamet düzenine bir geçebilsek sorunları çözeceğiz.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  20/07/2013 - 13:38
  100 BİN SÖZLEŞMELİYE KADRO VER, KADROYA GEÇECEK SÖZLEŞMELİLERİN NEREDE HANGİ GÖREVDE AÇIKLAYAMAMA ;BEN SÖYLEYİM %80 İ YANDAŞ İŞE YARAMAZ .SAĞLIĞA GELİNCE 2000 SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENE GELİNCE GİDİN BAŞKA İŞ YAPIN DEVLETİN PARASI YOK DE.100BİN KADRONUN DETAYINI HALKA AÇIKLAYIN.OKUMUŞSAN YANMIŞSIN ARKADAŞ
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  20/07/2013 - 12:21
  Alınmıştır bile , açıklamayı sonraya bırakmışlardır sadece...
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding