Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

İstiklal'de silah sesleri

Abdullah YILDIRIM / İSTANBUL - DHA
14 Temmuz 2013
  İstiklal'de silah sesleri

  İstiklal Caddesi'nde Ayhan Işık Sokak'ta esnaftan oluşan bir grup gazetecilere saldırdı.

  Bu gece İstiklal Caddesi'nde polis müdahalesini takip eden gazetecilere Ayhan Işık Sokak'ta kalabalık bir esnaf grubu saldırdı. Gazetecilerin görüntü almasını engellemeye çalışan grup, sinkaflı küfürler ederek gazetecileri darp etmeye çalıştı. Olay yerine gelen polis gruba müdahale etti.

  İSTİKLAL CADDESİ'NDE ESNAFLA EYLEMCİLER ARASINDA ARBEDE


  İSTİKLAL'DE POLİS MÜDAHALESİ

  Olayın duyulmasından sonra kalabalık bir direnişçi grubu Ayhan Işık Sokak'a girdi. Bu sırada sokaktan 2-3 el silah sesi duyuldu. Silah sesi ve yaralanan olup olmadığı konusunda bilgi alınamadı.

  Antakya'da mevlid sonrası olaylar çıktı

  YÜRÜYÜŞE POLİS ENGELİ

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)'un yetki ve gelirlerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na devreden yasayı protesto etmek için istanbul ve Ankara 'da toplanan birlik üyesi mimar ve mühendislerin yürüyüşüne polis barikatlarla engel oldu.

  İstanbul'da Galatasaray Meydanı'nda toplanan yüzlerce mimar ve mühendis Taksim'e yürümek istedi. Ancak Galatasaray Lisesi önünde TOMA'larla barkat kuran çevik kuvvet polisi grubun yürümesine izin vermedi. Bunun üzerine açıklamayı Galatasaray Meydanı'nda okuyan grup, "Bu daha başlangıç mücadeleye devam", "Her yer Taksim her yer direniş" sloganları atarak bekleyişini sürdürdü. Yaklaşık 1 buçuk saat boyunca sloganlarla eylemi sürdüren grup daha sonra büyük oranda dağıldı. Ancak polis barikatının bulunduğu noktada toplanan yüzlerce kişi sloganlar atarak yürüyüşe geçmek istediler.

  TOMALAR İSTİKLAL CADDESİ'NDE

  Galatasaray Meydanı'ndan ayrılan kalabalıktan bir bölümü ara sokakları kullanarak İstiklal Caddesi'ne çıktı.

  Taksim Meydanı'na ilerleyen grup, Fransız Başkonsolosluğu önünde önlem alan polise katıldı. Polisin grubun dağılmasını istedi. Ancak grup dağılmadı. Bunun üzerine polis, kalabalığın üzerine kalkanlarla yürüdü. Kaçışan grup üyeleri ara sokaklara girdi. Bir süre sonra tekrar İstiklal Caddesi'nden biraraya geldi. Gruba polis bu kez TOMA ile tazyikli su ile müdahalede bulundu. İstiklal Caddesi boyunca gruplara tazyikli su sıkıldı. İstiklal Caddesi'ndeki vatandaşlar müdahale sırasında zor anlar yaşadı.

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  14/07/2013 - 11:23
  @ahmet süleymanoglu,KÖLN'DE YASIYORUM,TOPTANCI FIRMAM VAR.ENDÜSTRI, SANAT KURUMUNDAN TUT;TABIAT KURUMUNA KADAR,BILMEDIGIM BIRCOK KURUMA YASAL AIDAT ÖDÜYORM,BURALARDA CALISAN INSANLAR DA DOLAYLI DOLAYSIZ INSANLAR BENDEN ALISVERIS YAPIYORLAR,SIZ HEP CEBINIZE GIRSIN ISTIYORSUNUZ;AMA CARK BÖYLE DÖNÜYOR!
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  14/07/2013 - 11:23
  Şehircilik Bakanlığı'na devreden yasayı protesto etmek için? Hakli gezi parki protestosunun ardindan.. Ki gercekten bilgili bilincli insanlar vardi orada! Konulari ve gruplari ayirmak gerekiyor malesef, kimse oturdugu yerden maas almasin.! Selam olsun Gezi parkindaki o bilge insanlara..
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  14/07/2013 - 11:18
  ARKADAŞLAR BİRBİRİMİZE VURARAK SÖVEREK OLMAZ BU İŞLER BİZ DEMOKRAT BİR ÜLKEDE YAŞİYORUZ SEÇİM ZAMANI GELİRSE AK MI BEYAZ MI BELLİ OLUR TÜRKİYE 10 YIL ÖNCE NERDEYDİ ŞİMDİ NERDE KİMSE UNUTMASIN BUNU...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  14/07/2013 - 11:17
  GÖŞTERİCİLERE SALDIRAN TETİKCİLER GÖSTERİCİLER ANAYASAL HAKLARINI KULLANIYORLAR EĞER SİZDE YÜREK VARSA EVET YÜREK VARSA TABİ YYURT SEVGİSIDE BAKIN GÜNEYDOĞU ELDEN GİDİYOR AŞAYİŞİ PK MİLİTANLARI SAĞLIYOR ORAYA GİDEBİLİYORMUSUN?İŞTE GEZİ DİRENİŞÇİŞİ TÜM BUNLARA TEPKİ OLARAK MEYDANLARDA ŞEREFLİCE MÜCAD
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  14/07/2013 - 11:14
  gezi eylemcisi = tuzu kuru
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  14/07/2013 - 11:14
  Vay be! Ülkenin gerçek sahipleri uyumuyorlarmış.Sadece AKP yandaşları uyuyormuş. sıfata bak. son günlerde Erdoğan'ın konuşmalarını tenkit ediyordum;Böyle yorumları okuyunca,çok koyu AKP li oluyorum.
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding