Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Mehmet Öcalan İmralı'ya gitti

Işıl ARSLAN- Hasan BOZBEY- Faruk KAHRAMAN/ BURSA (DHA)
1 Temmuz 2013
  'Yeri değişsin. Çünkü...'

  İmralı Adası'nda ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılan bölücübaşı Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, bu sabah diğer mahkum yakınları ile İmralı'ya gitti. Mehmet Öcalan, Ada'nın havasının nemli olduğunu, bu yüzden ağabeyinin kaldığı yerin değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

  İmralı Adası’na gitmek üzere Gemlik Jandarma Komutanlığı’na diğer mahkum yakınları ile gelen Mehmet Öcalan, ağabeyi Abdullah Öcalan ile 17-18 gün önce görüştüğünü hatırlatarak, "Oradaki koşullara göre kendisini iyi gördüm. Tabii denizin ortası. Nem oranı yüksek. Bundan sonra belki zorluklar da başlayabilir. 64 yaşında bir insan. Denizin ortasında ve dört duvarın arasında" dedi.

  Devlet ve hükümetin Öcalan’ın içinde bulunduğu durumu dikkate alması gerektiğini ifade eden Öcalan, "Yerinin değiştirilmesini istiyoruz. Sürekli inişli ve çıkışlı durumu var. Yerinin değiştirilmesi bence daha faydalı olabilir" diye konuştu.

  Bir gazetecinin, süreçle ilgili görüşlerini sorması üzerine Öcalan, "Yaşanan süreçle ilgili bir şey söyleyemem ama yapacağımız görüşmede süreçle ilgili bir şeyler konuşursak dönüşte açıklama yaparım. Zaten olan bitenler ortada. Herkes görüyor, izliyor" dedi.

  Mehmet Öcalan ve diğer mahkum yakınları yaklaşık 1.5 saat bekledikten sonra İmralı’ya gitmek üzere üst araması ve kimlik kontrollerinin yapılması için Gemlik Jandarma Komutanlığı’na alındı. Buradaki işlemlerin ardından Mehmet Öcalan ve diğer mahkum yakınları deniz yoluyla İmralı Adası’na hareket etti.

  MEHMET ÖCALAN İMRALI'YA GİDERKEN BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ / Foto Galeri

   

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/07/2013 - 20:00
  ADADA HER TURLU OLANAKLA YASIYOR....KEBAB VALLAHI....YAKINLARI SIRF REKLAM OLSUN DIYE HER ZAMAN BIR KONU CIKARIYOR .....ADAM SANKI MAHKUM DEGIL.....
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/07/2013 - 14:42
  Neresini istersiniz?...Çeşme,Bodrum,Balıkesir..!!..Türkiye'de nereye gidersen git sana iyi gelmez,alerjin var çünkü!!
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/07/2013 - 13:55
  Millete verdiği bunca zarardan sonra, bir de milletin verdiği vergilerle, tepeden tırnağa sağlık desteğiyle yaşıyor. "İnsan gibi" çalışıp yaşasaydı bu kadar rahat edemezdi. Tek kelimeyle yüzsüzlük.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/07/2013 - 13:48
  Niye beyfendi rahatsızmı olmuş vah vah bak sen
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/07/2013 - 13:46
  Yıllardır orda tatil yapmaktan sıkıldı tabi biraz farklı mekanlar denesin
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/07/2013 - 13:24
  OLDU OLACAK SILA İZNİ İÇİN KANARYA ADALARINA VEYA FAREO ADALARINA TATİLE GÖNDERELİM
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding