Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

3 büyük ilde istihbarat değişimi

1 Temmuz 2013
  İstihbarat depremi

  İstanbul, Ankara ve İzmir İstihbarat Şube Müdürleri dün yapılan atama ile değişti. İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü'ne Ahmet Arıbaş, Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğü'ne Cihangir Ulusoy, İzmir istihbarat şube müdürlüğü 'ne ise Kudret Dikmen getirildi. Emniyet İstihbara Dairesi'ne ise 5 emniyet müdürü ve 6 emniyet amiri atandı.

  /_np/1571/19261571.jpgİstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü'ne Ahmet Arıbaş, Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğü'ne Cihangir Ulusoy, İzmir İstihbarat Şube Müdürlüğü'ne ise Kudret Dikmen getirildi.

  Emniyet İstihbarat Dairesi'ne ise 5 emniyet müdürü ve 6 emniyet amiri atandı.

  67 MÜDÜR VE AMİRE TAYİN


  Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı'nda geçen ay Daire Başkanı ve Şube Müdürleri düzeyinde gerçekleşen değişikliğin ardından, büyük şehirlerin İstihbarat Şube Müdürlükleri'nde beklenen atamalar dün gerçekleşti.

  DEĞİŞİMİN ÖNCÜSÜ DAİRE BAŞKANI OLDU

  Ergenekon, Balyoz ve KCK gibi operasyonların öncüsü olan Emniyet İstihbarat Daire'sindeki değişim rüzgarı ilk olarak Daire Başkanı Ömer Altıparmak’ın 2 ay önce görevden alınmasıyla başladı. Ömer Altınparmak'ın yerine İstihbarat Daire Başkanı olarak Engin Dinç getirildi.

  2 FARKLI SENARYO

  İlk öncü değişimin ardından İstihbarat Dairesi'nde 2 Başkan Yardımcısı ve 12 Şube Müdürü görevlerinden alınarak İstihbarat kadrosundan çıkartıldı. İstihbarat kadrolarındaki bu temel değişimlerde ise 2 farklı senaryo ön plana çıktı. Bunlardan ilki, “7 Şubat krizi” olarak Türk siyasi tarihine geçen, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, eski Müsteşar Emre Taner, eski Müsteşar Yardımcısı Afet Güneş ve 2 MİT görevlisinin KCK soruşturması kapsamında ifadeye çağrılması. 2’nci olay ise Başbakan Tayyip Erdoğan’ın çalışma ofisinde yasadışı dinleme yapmak üzere konulan dinleme cihazının bulunması. Emniyet İstihbarat Dairesi, “böcek” denilen dinleme cihazı bulunması olayında liste başındaki “şüpheli” konumu oldu.

  3 BÜYÜK İLDE ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK

  İstihbarat kadrolarındaki revizyonun en önemli halkalarından biri ise dün 3 büyük ilde yaşandı. İstanbul, İzmir ve Ankara İstihbarat Şube Müdürüleri görevden alındı. İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Serdal Güldalı'nın yerine Ahmet Arıbaş atanırken, İzmir İstihbarat Şube Müdürlüğü'ne Kudret Dikmen, Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğü'ne ise Cihangir Ulusoy getirildi.

  ÇAPKIN ENGELLEYEMEDİ

  Emniyet içindeki kulis bilgilerine göre İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Serdal Güldalı'nın görevden alınmaması için Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın görüşmelerde bulundu ancak atama kararının önüne geçemedi.

  BÜYÜK DEĞİŞİKLİK TEMMUZ SONUNDA

  Emniyet'te İstihbarat Dairesi'nde başlayan atama rüzgarının son noktası ise Temmuz ayı sonlarında İl Emniyet Müdürlükleri'nde yaşanacak atamalarla şimdilik sonlanacak. Temmuz ayının sonunda yapılması planlanan atamalarla 40'a yakın İl Emniyet Müdürü'nün değiştirileceği kaydediliyor.   

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  30/06/2013 - 0:24
  zaten hic biri bir ise yaramiyordu...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  29/06/2013 - 23:06
  POLİS MÜDÜRLERİNİ DEĞİL... ONLARA EMİR VERENLERİ DEĞİŞTİRMEK GEREK... KENDİLERİNE MUHTEMELEN GEÇİCİ BİR SÜRE GÜNAH KEÇİSİ OLACAKLARI SÖYLENDİ.. BİR SENE SONRA TERFİ EDECEKLERİ SÖZÜ VERİLMESİ GEREKİR Kİ SES ÇIKARMASINLAR...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  29/06/2013 - 20:24
  DEĞİŞİM İYİDİR HÜKÜMETE YAKIN İNSANLAR GELİR İNŞ. :)
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  29/06/2013 - 20:15
  Bu atamalar halkı çok ilgilendirmez. Milli eğitim atamaları, doktor, hemşire, zabıta, karayolları personel atamaları ne kadar değerliyse bu da o kadar değerlidir. İşi biten gider veya tayin olur. Sistem değişikliği olmadığı için şahısların kim olduğu önem taşımaz.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  29/06/2013 - 19:18
  YAZ AYLARI ATAMA AYIDIR... BUNUN ALTINDA BAŞKA ŞEYLER ARAMAK ETİK Mİ? DİĞER YANDAN BAŞARISIZ İSE YER DEĞİŞTİRMEK SÜRGÜN DEĞİL TERFİDİR.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  29/06/2013 - 19:07
  Tsunami”nin geldiğini bilmek Tsunami'yi durdurmaya yetmez ancak ganimeti alıp kaçabilirsiniz hepsi bu 3 ilde deyi bütün illerde hormonlu fanatikleri değiştirseniz size bir faydası olmaz çünkü 11 yıldır Millete ‘de Dünya ”yâda yalan söylediniz.
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding