Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Aliağa'dan bir dev geçti

Şahap AVCI/ALİAĞA (İzmir), (DHA)
14 Mayıs 2013
  Aliağa'dan bir dev geçti

  İzmir Aliağa Limanı’ndan, Manisa’nın Gördes İlçesi’ndeki nikel madencilik şirketine 264 tekerlekli TIR ile taşınan 630 ton ağırlığındaki dev kazan görenleri şaşırttı. Kazanın 2 ayda Gördes’e taşınacağı öğrenildi.

  Geçen ay Çin’den ithal edilerek, Aliağa Limanı’na getirilen Zorlu Enerji Grubu’na ait olduğu bildirilen 8 metre eninde, 30 metre boyundaki, 630 tonluk ayrıştırma kazanı Gördes’teki Meta Nikel Kobalt Madencilik şirketine götürülmek üzere yola çıktı. Saatte 1 kilometre yol alabilen 264 tekerlekli TIR ile taşınan dev kazan trafikte zaman zaman sıkıntılı anlar yaşanmasına neden oldu. Görenlerin hayretler içinde izlediği TIR’ın yol güzergahındaki, köprü, yol, kavşak gibi ağırlığı taşımayacak, geçişi ya da dönüşü zorlaştırabilecek olan yerlerde önlem alınacak. Güzergahtaki 3 üst geçidin sökülüp yeniden yapılacağı, 11 köprünün işlem göreceği, dere yataklarına da alternatif yol yapılacağı öğrenildi. Bergama ve Soma güzergahını takip ederek Gördes’e ulaşması beklenen ve 1.5 kilometrede 150 litre mazot harcayan TIR’a bir akaryakıt tankerinin yanı sıra çok sayıda eskort ve polis ekipleri de eşlik ediyor. TIR’ın dev tankı 2 ay içinde Gördes’e ulaştırması bekleniyor.

   

   

   

   

      

   

   

   

   

   

   

   

   

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  15/05/2013 - 2:32
  Kamyonların 50 kg fazla yük için 7 bin -10 bin TL ceza ödediği bir ülkede hangi karayolu kanunu ile 630 tonluk bir araç trafiğe çıkabiliyor. Bir ülkede idarenin özgürlüğü bireylerin özgürlüğünün önünde ise o ülkede demokrasi değil kölelik vardır.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  15/05/2013 - 1:40
  Boyle buyuk projelerde parca halinde getirilip, daha sonra birlestirilmesi yapiliyor. Zamandan kazanmak icin...Evet aslın da Türkiye de üretilebilirdi, hali hazırda bu tür üretimi yapanlar var.Tabi işcilik ucuz diye Çin de üretilmiş.Vatanı düşünen kalmadı, madde her kesi etkisi altına almış.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  15/05/2013 - 0:56
  TÜRKİYE'DE KAZANLAR KAYNIYOR DA BİR GERÇEK KAZAN YAPILAMIYOR MU?..
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  15/05/2013 - 0:47
  ''NE DEMİŞLER ZENGİN ARABASINI DAĞDAN AŞIRIR FAKİR YOLUNU DÜZ OVADA ŞAŞIRIR'' OLAN O GÜZERGAHTAN SEYAHAT EDEN HALKA OLUR YOLLAR KAPANIR KAZALAR OLUR SAYIN HÜDAVERDİ CENGİZ DEMİŞ ''BU TİP NAKLİYELER TRENLE OLUR''DİYE GÖRDESE RAYMI DÖŞEYECEK TCDD VE BİZİM TRENLERİNDE GEÇTİĞİ TÜNELLER MÜSAİT DEĞİL
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  15/05/2013 - 0:33
  Trenlemi tasinir tunelden nasil gececek. Tren normal hali ile tunelden silme geciyorken ustelik.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  15/05/2013 - 0:18
  arka arkaya bağlanmış üç şörlü ( taşıma platformu) o yükü rahatlıkla taşıyabilir. hem daha hızlı hem ekonomik.
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding