Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Kayseri'de tur otobüsü baraja uçtu

hurriyet.com.tr - Demet ÖZTÜRK-Ahmet KORKMAZER/YAHYALI-DHA-AA
1 Mayıs 2013
  Acı büyüyor

  Kayseri’nin Yahyalı İlçesi’nde, Nevşehir’den geziye gelen öğretmen ve ailelerini taşıyan midibüs bugün Çamlıca-3 Baraj gölüne uçtu. Kazada ilk belirlemelere göre 8 kişi öldü, 22 kişi yaralandı. Olayda 3 kişinin de kayıp olduğu öğrenildi. Ölenler arasında Sevim Erdoğan Öz İlköğretim okulu Müdürü Vedat Ali Gül'ün de olduğu açıklandı.

  Nevşehir’in Gülşehir İlçesi’ne bağlı Karacaşar Beldesi İlkokulu ile ilçe merkezindeki Sevim-Erdoğan Öz İlkokulu öğretmen ve aileleri, midibüsle Kayseri’nin Yahyalı İlçesi’ndeki Kapuzbaşı Şelaleleri’ni gezmeye gitti.

  Geziye çıkanların bulunduğu Karacaşar Belde Belediyesi’ne ait midibüs, Kapuzbaşı’na giderken, Yeşilköy yakınlarında bugün saat 11.30’da Çamlıca-3 Baraj Gölü’ne uçtu.

  İŞTE YAŞAMINI YİTİREN ÖĞRETMENLER VE KAZADAN FOTOĞRAFLAR

  Kazanın duyulması ardından UMKE kurtarma ekipleri ve ambulanslar sevkedildi. 13 ambulans ve 1 ambulans helikopter kaza bölgesine giderken, ilk bilgilere göre 8 kişi öldü, 22 kişi yaralandı.

  TUR OTOBÜSÜ BARAJA UÇTU

  4-5 KİŞİ KAYIP

  Yahyalı Belediye Başkanı Mehmet Araç, hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada "Olayda 8 ölü, 22 de yaralımız var. Arama çalışmaları devam ediyor. Yaralıların durumu iyi. Önce Yahyalı Devlet Hastanesi'ne oradan da Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı" dedi.

  ÖLENLERİN KİMLİKLERİ

  Kazada hayatını kaybedenlerin Sevim Erdoğan Öz İlköğretim okulu Müdürü Vedat Ali Gül, Hüsnü Selim Koçak, Münifet Koçak, Sümeyra Bozkurt, Eren Bozkurt( 3 yaşında) ve Handan Aydın olduğu bildirildi.

  SU ALTI POLİSLERİ ARAYACAK

  Kayseri Valisi Şerif Yılmaz, kayıpları bulmak için arama çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

  Adana'dan su altı polisi ekibinin geldiğini, Ankara'dan Jandarma Özel Arama Kurtarma su altı ekibinin de olay yerine ulaşmak üzere olduğunu belirten Yılmaz, şöyle devam etti:

  "Hava kararıncaya kadar su altında arama yapılacak. Ancak suyun zemini çok karanlık ve bulanık, görüş mesafesi yok. Tamamen el yordamıyla arayacağız. Çünkü dalgıçların da su altında belli bir kalma süresi var. O nedenle teknik çalışma yapıyor arkadaşlarımız. Kayıp vatandaşlarımızı buluncaya kadar arama çalışmalarımız devam edecek. Gece karanlıkta çalışma imkanları olmuyor. Sabah güneşin doğmasıyla birlikte tekrar arama çalışmaları başlayacak."

  Baraja düşen midibüste öğretmenler ve ailelerinin olduğunu ifade eden Yılmaz, "1 Mayıs tatili nedeniyle öğretmenler kendileri özel bir gezi organizasyon etmişler. Resmi bir görev değil" dedi.

  Vali Şerif Yılmaz, Yahyalı Devlet Hastanesine gelerek burada yetkililerden bilgi aldı.


   

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/05/2013 - 21:28
  ucuz etin yahnisi yenmez derler ucuz olsun diye belediye arabalarını seçiyorlar o arabalara kimin inip belli değil
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/05/2013 - 20:51
  onune gelene ehliyet verilirse olacagi bu toplu tasima yapilan araclara bir hiz siniri kesen cipler mevcut takilmasi mecburi olmali ayrica araci kulanacak kisiler ayriyeten tecrubeli sofor yetki belgesi verilmesi gerekir ehliyetin haricinde ozel egitimden gecirilerek izin verilmeli yoksa cok aglariz
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/05/2013 - 17:02
  ... VE TARİH TEKERRÜR ETTİ... YER: KAPADOKYA GEZİ AMACI: İZMİR-KAPADOKYA ÖĞRENCİ+ÖĞRETMEN+VELİ GEZİSİS TARİH: 14 NİSAN 2007 SONUÇ: 33 VEFAT... ... İZMİR ÜZERİNDEN 6 YIL GEÇMİŞ OLSA DA HALA KAN AĞLIYOR KAYBETTİKLERİNE... BU TİP OKUL GEZİLERİ KESİNLİKLE, AMA KESİNLİKLE YASAKLANMALI !
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/05/2013 - 16:04
  Bir buzağıyı yönetmemiş adama 180 BG otobüs teslim edilir mi?Belediye başkanı rahat uyu.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/05/2013 - 16:13
  Yolcu taşıyan araçlara hız sınırlandırılması gerekiyor. Otobüslere, minibüslere, taksilere. Bu gerekli artık. Araçların fazla hıza erişmesi yasaklanmalı.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/05/2013 - 15:14
  Fotograflarda, yagmurlu gibi yollar, belkide stabilize olmadigi içindir, yükseklikte, rampalar da yok, bir de agirlik gölden tarafa çekti ise... Yolu da baraja çok yakin yapmi$lar. Insanlar çogunlukla yüzmesini de bilmiyorlardir, nasil kurtulabilsinler ? Yazik olmu$, piknik derken...
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding